Erkeğin Yaradılışı

SizinSesiniz

~~ Son Kez ~~
Özel üye
Katılım
16 Ksm 2012
Mesajlar
1,960
Beğeniler
220
Şehir
Hayaller Kentinden
#1
Derler ki Tanrı, önce eşeği yarattı ve ona dedi ki: ”Sen bir eşeksin. Sabahtan akşama kadar yorulmadan, yakınmadan çalisacaksin ve ağır yükleri sırtında taşiyacaksın. Ot yiyeceksin, az akıllı olacaksın ve 50yıl yaşayacaksın.”
Eşek cevap verdi:
“50 sene böyle bir hayat için çok fazla. Lütfen bana 30yıldan fazla hayat verme.”
Kabul edildi. Sonra da köpek yaratıldı ve köpeğe dendi ki: “Sen bir köpeksin. İnsanların mallarını koruyacaksın. Onların en yakın dostu olacaksın. İnsanlardan artakalan yiyeceklerle besleneceksin ve 25yıl yaşayacaksın.”
Köpek cevap verdi:
“Allahım, 25yıl böyle yaşamak çok fazla. Bana 10yıl ver yeter”
Kabul edildi. Daha sonra maymun yaratıldı ve dendi ki: ”Sen bir maymunsun. Ağaçtan ağaca sallanacak ve bir aptal gibi davranacaksın. İnsanları eğlendireceksin ve 20yıl yaşayacaksın.”
Maymun cevap verdi:
“20 sene insanların palyaçosu olarak yaşamak çok fazla. Bana 10yıl ver yeter.”
Kabul edildi. Ve Tanrı, sonra da erkeği yarattı. Kendisine şöyle dendi: “Sen bir erkeksin. Dünyada yaşayacak tek rasyonel düşünen canlı olacaksın. Diğer yaradılmışlara zekanı kullanarak hükmedeceksin. Dünyayı yöneteceksin ve 20yıl yaşayacaksın.”
Erkek dedi ki:
“Allahım erkek olmak için 20yıl yetmez. Lütfen bana eşekten artan 20yılı, köpekten artan15yılı ve maymundan artan10yılı ver.”
Kabul edildi. Ve erkek 20yıl erkekolarak yaşadı, sonra evlendi ve 20 sene eşek oldu. Sabahtan akşama kadar eşekler gibi çalisip ağır yükler taşıdı. Sonra çocuklar için 15yıl köpek gibi yaşadı, evini çocuklarini korudu. Sonra da 10yıl maymun gibi yaşayıp torunlarını eğlendirdi.
 
Top Bottom