Erkek kadına sahip olur kadın erkeğe ait olur.

Katılım
15 Mrt 2015
Mesajlar
112
Beğeniler
117
Yaş
103
#1
Sanatçı ve Akp İstanbul 3.bölgeden milletvekili adayı gösterilen Uğur Işılak’ın katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözdür.
Işılak, kadının "Erkeğe ait olduğunu ve bunun fıtrat olduğunu" ifade ederek "Ben sahip olurum, sen ait olursun""Her feministin gönlünde bir kocaya meftun olmak, onun kölesi olmak, onun bireyi olmak, ona ait olmak gibi bir hissiyat yoksa gelsin karşıma çıksın. Her kadının içinde fıtri olarak bu var. Bu yokmuş gibi hareket etmek fıtrata aykırı hareket etmektir ki onlar kesinlikle mutlu değiller. Ben o feministlerin mutlu olduğunu zannetmiyorum. Kadının tabiatı bağlanmaktır, ait olmaktır. Erkeğinki öyle değildir. Erkek kadına ait olmaz, sahip olur. Bazı kadınlar bunu karıştırıyor; ben sahip olurum, sen ait olursun" ifadelerini kullandı.
 

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#4
@Yüksek_Topuklar mesajındaki söz konusu eril kişinin dediklerini ilk cümleden sonra okumaya devam bile edemedim, ne korkunç ifadeler öyle..

Farkı vurgulamak lazım; iki kişinin ve bunların kalplerinin birbirine 'ait' olması bağlılık ve sadakat diye nitelendirilebilir.

Ancak "erkek" kadına 'sahip'oluyorsa, işte orada sakatlık vardır. Kızını 'başlık parası'yla satıp ticaretini yapan 'gelenekçi' aileler gelir benim aklıma.
Sahip olmak satın almayı gerektirir; bir kadın satılacak bir mal değildir.
 

OBir

Özel Üye
Özel üye
Katılım
12 Tem 2011
Mesajlar
824
Beğeniler
605
#5
O gün bugündür ekranlarda görünmedi bir daha. Ne Yapar be eder bileniniz var mı? Hala aidiyet ruhuna sahip birini mi aramakta yoksa? :)
 

Benzer konular

Top