Erkek Neden Duygularını Saklar?

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#1
Erkekler kadınlar tarafından geri çevrilmeye alışkındırlar, bu nedenle, bu erteleme tekniğiyle kendilerini korurlar. Başlangıçta erkek hesap yapar. "Duygusalın" tersine mantıklı olur, çünkü ona göre, apaçık ya da "duygusal" olmak bir zayıflık işareti diye algılanır. Salı günü, kendi kendine "Onu Perşembe arayacağımı sanıyorum" der.

Birçok erkeğin elinde, kadının Salı günü aranmayı tercih edeceğine dair bir ipucu yoktur." Öyleyse bunu niye yaparlar? Bunu, "yüzlerini korumak" ve durumun "kontrolünün kendi ellerinde" olduğu izlenimini yaratmak için yaparlar.

Erkekler niçin çoğunlukla kasıntı, 'olduklarından daha sert' davranırlar?


Erkeklerin başka seçenekleri olmasa bile kadınların, onların başka kadınları seçebileceklerini düşünmelerini isterler. Bu nedenle, abartırlar. Bunu kendilerini kadınlara daha cazip göstermek için yaparlar.

Ekekler kasıntıyı oynuyorlar çünkü, kadınların onları daha çekici ya da daha hoş bulacaklarını düşünüyorlar. Sadece kız arkadaşım güvensizliğe itmek için, çok güzel olmasa bile bir kadın için ölüp biten bazı adamlar biliyorum.

Erkekler bir kadının kendi üzerlerinde bu tür bir kontrole sahip olabildiklerini kendilerine itiraf etmek istemezler. Kadınların bizi bu kadar etkilediklerini düşünmek egomuzu sarsar. Kendi üzerimizde hiçbir kontrolümüzün olmadığını hissetmeyi istemeyiz.
Başlangıçta kızı çok aramayabilirim çünkü çok hevesli olduğum izlenimini vermek istemem.

Erkekler de kadınlar kadar duygusaldırlar. Bunu göstermezler çünkü toplum sizden bunun beklenmediğini söyler. Bir erkek olarak, kendinizi kontrol ediyor görünmelisiniz.
Kadının umursamıyor görünmesi sizi korkutabilir. Kadınlar erkekleri ezebilirler ve bunu bilmezler bile. Ya kararlı davranıp çekip giderse? Bu, bir erkeği ezer... Erkek bir kadına gerçekten bayılırsa çoğu kez bunu saklamaya çalışır. Çok az erkek bunu itiraf eder ve bir kadının önünde ağlar.

Kadınların bizimle ilgilenmeleri için... kuşkusuz erkekler kasıntıyı oynarlar. Kadınların bizi beğenmelerini isteriz ve çok hevesli olduğumuzu düşünmelerini ise istemeyiz. Göz kırptığı anda çok ilgilendiğinizi gösterirseniz, kadınlar ümitsiz olduğunuzu düşünürler. Başlangıçta kimi zaman kadını ihmal eder görünürüm ya da kadının ilgisini sürdürmek için çok aramam. Hiçbir er kek ümitsiz görünmek istemez.

Erkekler sevişmeye daha çok ihtiyaç duyarlar. Erkekler cinsel güdülerinin kontrolü altındayken, kadınlar cinsel güdülerini kontrol altına alırlar. Erkekler bunu kadınların hoşuna gitmek için yaparlar. Birçok erkek, hoş erkeklerin sonunculukla bitirdiğini ve
belli bir düzeydeki kadınların kötü çocuk istediklerine inanırlar.

Zayıf görünürseniz, insanlar sizi kullanırlar. Bazı erkekler, çok açık olduğunuzda kadının bunu size karşı kullanacağını düşünür.
Kadına son zamanda bir kadınla arkadaşlık etmediğinizi belirtirseniz sizin ümitsiz olduğunuz ya da sadece herhangi bir kadınla beraber olmaya çalıştığınız izlenimini edinir.
Kadınlar kendilerini kontrol ederler, çünkü cinselliği kontrol ederler.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#3
Konuya pozitif ayrımcılık adına destekte bulunuyorum... :D


Bir ilişkide kadınların en çok şikayetçi oldukları konuların başında sevgililerinin ya da eşlerinin duygularını saklaması gelir. Kadınlar ne kadar duygularını belli ederlerse erkekler de bundan o kadar uzak dururlar. Duygularını belli edemeyen erkeklerin zaman zaman yanlış anlaşılmaları da kaçınılmazdır. Bu tip erkeklerin eşleri ya da sevgilileri yeterince sevilmediklerini ve önemsenmediklerini düşünebilirler ancak durum öyle değildir.Erkekler reddedilmeyi sevmez
Erkekler yaradılışlarından ötürü kadınlar kadar duygusal olamayabilirler. Ancak bu, onların duyguları olmadığı anlamına gelmez. Erkeklerin duygularını saklamalarının başka nedenleri vardır. Örneğin, hiçbir erkek reddedilmeyi sevmez ama birçoğu da buna alışıktır. Eğer sizin sevgiliniz reddedilmekten korkan erkek grubuna giriyorsa duygularını net olarak anlamanız uzun zamanınızı alabilir. Sizinle ilgilense bile bunu belli etmek istemeyecek, sizin ona vereceğiniz “hayır” cevabını duymak istemeyecektir. Onun harekete geçmesi için gereken, sizin ondan hoşlandığınızdan emin olmasıdır.

Onunla ilgilenen çok kadın var sanın isterler
Erkeklerin duygularını saklamalarının bir diğer sebebi de kadınlar tarafından peşlerinde başkalarının da olduğunun düşünülmesini istemeleridir. Erkekler ilgiyi sever. Eğer kendisiyle ilgilenen başkalarının da olduğunu düşünüyorsanız bu onu elde etmek için daha fazla savaşacağınız anlamına gelir. Bunun farkında olan erkek de durumun tadını çıkaracak ve sizinle ilgilenmiyormuş gibi yapacaktır. Dolayısıyla duygularını saklayacak ve hissettiklerinin aksi davranışlarda bulunacaktır.
 

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Katılım
8 Arl 2012
Mesajlar
6,751
Beğeniler
4,717
#7
Çok saçma değil mi ya tamam sevdiğini sürekli dile getirmek istemeyebilirsin ama seven insan duygularını nasıl saklasın ki, sevmiyordur o :P
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#8
Bazıları duygularını gösteremez ya, tıpkı bazılarının elinde çiçeğin kaçacak gibi durması gibi. :D
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,473
Beğeniler
8,997
Takım
GALATASARAY
#10
Yok değildir. Tamamen kişilikle alakalı, duyguları gösterememek, hem doğuştan gelen baskın karakter hem de yetişme tarzı etken bu konuda. :)
 

Benzer konular

Top