1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Erkekler Ağlamaz (!)

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve Papatya tarafından 1 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.753
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.885 ÇTL

Şarkıların sözleri ve filmler bir yana dursun erkeklerin ağlamadığı yönündeki inanış çokta doğru değil açıkçası.

Bir kadın olarak ağlayan bir erkeğin asla zavallı veya güçsüz değil, aslında o heybetin altında bir kalbi, hemde kırılabilen bir kalbi olduğunu gösterebilecek kadar güçlü olduğunu düşünüyorum.

Burada bahsi geçen her dakika ağlayan, her duygusal film karşısında göz yaşlarını tutamayan, annesi ile her telefon konuşmasında duygulanan, "beni bırakma" yalvarışlarındaki erkek tipi değil elbette. Söz konusu "ağlayabilen erkek" güçlü olma ve göğüs germe misyonunun bile yenik düşebildiği durumlar karşısında sinir boşalması yaşayabilen erkek.

Yani demek istediğim; erkeklerin de kırgınlıkları, pişmanlıkları, hayal kırıklıkları ve umutları var. Biz kadınlar,(elbette erkeklerin kendilerini bize yansıtış şekillerinin de bunda payı var) erkekleri yenilmez, ağlamaz, kırılmaz, etkilenmez, üzülmez görebiliyoruz.

Yapılan araştırmaların, ağlamaya cesareti olan erkeklerin kadınlar tarafından çok daha "seksi" ve "cesur" olarak nitelendirdiğini biliyor muydunuz?

"Ağlayan erkeklerin omuzlarını indirip, 'dayanamıyorum artık' diyebilecek kadar cesaretli olduğunu düşünüyorum" cümlesini destekleyen kadın sayısı oldukça fazla.

Bunun yanında "Ağlayabilen erkeğin insancıl tavırlar sergiliyor olması beni çok etkiliyor" veya "Sinirini ve umutsuzluğunu bağırarak göstermesindense ağlamasını tercih ederim" diyen kadınlarda var.

Yani sevgili erkekler, kadınlar sizin ağlamanızdan irite olmuyor, hemde hiç!

Erkeklerin kendilerini daha doğrusu kalplerini bize açamamasının sebebini biraz kendimizde de arayalım!

Papatya Somer

2. SizinSesiniz
    Haylaz

SizinSesiniz ~~ Son Kez ~~ Özel üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    1.480
    Meslek:
    Yazar - Gazeteci
    Yer:
    Hayaller Kentinden
    Banka:
    604 ÇTL
    Gecenin Koyu Siyahı Çöktüğü Vakit, Erkeklerde Ağlar. Ama Kimse Görmeden. Erkeklerde Ağlar Yaşanmışlıklar İçin. Erkeklerde Ağlar Çünkü... [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

(Aklıma Güzel İlhamlar Geldi ve Bugün Yada Yarın Bu Yazıyı Paylaşacağım.)

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] :) Güzel Konu İçin ve Aklıma Getirdiğin Güzel Fikirler / İlhamlar İçin. :)

Sayfayı Paylaş