1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Erkekler Kadınlarına Nasıl Davranmalıdır

Konusu 'Erkeklerin Dünyası' forumundadır ve yaren* tarafından 27 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. yaren*

  yaren* Herşey olması gerektiği gibi ;) Özel üye

  Katılım:
  24 Haziran 2011
  Mesajlar:
  8.135
  Beğenileri:
  114
  Ödül Puanları:
  4.730
  Yer:
  Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
  Banka:
  4.398 ÇTL
  1-Erkekler , lütfen siz de gülümseyin…
  (ama içinizden geldiği zamanda ağlamasını bilin.” Erkekler ağlamaz “ sözü koyu bir yalandan ibarettir.Zamanı geldiğinde ağlamasını bilmeyen erkeklere acırım.)

  3-Herkesten çok üstün , çok farklı , adeta bulunmaz Hint kumaşı olduğunuzu sanmayın.

  4-Evlenmeden önceki gibi giyinin , kendinize bakın , düzgün olun , ama evlilik öncesş hayatı unutun ; evine , karısına bağlı bir erkek olun.

  5-Sık sık işyerinizden veya seyahatten eşinizi arayıp sevgilerinizi söyleyin , yurt dışına çıkarken ne istediğini mutlaka sorun ve istemese mutlaka bir hediye getirin.

  6-Doğum gününü , evlilik yıldönümünü , ilk çocuğunuzu dünyaya getirdiği tarihi asla unutmayın.Güveninizi ifade edin.

  7-Kadınların erkeklerden çok daha duygusal olduklarını ama duygularını ifade de nasıl karşılanacakları konusunda tereddütleri olduğu için zaman zaman zorlanabildiklerini daima hatırınızda tutun ve kendini açma , anlatma fırsatlarını mutlaka eşinize tanıyın.

  8-Yaradılışındaki ruhsal ve fiziksel farklılık nedeniyle erkeklerden daha yoğun strese girdiğini , gerginleştiğini , o dönemlerde çok müşfik ve anlayışlı davranmak icap ettiğini hatırınızda tutun.

  9-Eve asık suratla girmeyin.girer girmez ne pişirdiğini sormayın.Çoraplarınızı , kravatınızı saçıp savurmayın.( Bu gibi davranışlar hanımları tiksindirir.)Yemekten kalkar kalkmaz kanepeye uzanıp televizyon zaplamaya , yada onu asla ilgilendirmeyen günlük sorunlarınızı , özellikle parasal sorunlarınızı sayıp dökmeye başlamayın.

  10-Sık sık parasızlıktan , işlerin kesatlığından yakınmayın.bu konuda söyleyeceğiniz her söz , karınıza müsrif olduğunu söylediğinizde yaptığı etkinin aynısını yapacak ve buna tepki gösterecektir.

  11-Evinizi kirletmeyin , dağıtmayın , dantelleriyle alay etmeyin ; Evine onun kadar özen göstermeye çalışın.

  12-çıkardığınız kıyafetleri etrafa saçmayın.Elbiselerinizi , kravatlarınızı askılarda tutun.mavi kravatınızın , siyah çoraplarınızın, çamaşırlarınızın yerlerini ezberleyin ki , her sabah nerede olduğunu karınıza sormaktan , böylece onu sinir etmekten kurtulun.

  13-Yemeklerini övün , yedikten sonra “ ellerine sağlık “ demeyi ihmal etmeyin.

  14-eve girince ona mutlaka selam verin.gününüzün nasıl geçtiğini anlatmadan önce , karınızın günün nasıl geçtiğini anlatmasını isteyin.Anlatırken ilgilenin.Onu gerçekten dinleyin ve ona hak verin.Kadınlar da , tıpkı erkekler gibi , haklı çıkmaya bayılırlar.

  15-Çok stresli olduğunuz günlerde bile onu arayın. Halini-hatırını sorun.çok bunaldığınızı , sesini duymak istediğinizi anlatın.Gerçekten de günün en yorgun ve stresli saatinde gerçekten sizi seven bir sesi duymakla rahatlayacaksınız.

  16-Karınıza sık sık harcadıklarının hesabını sormayın. Ona güvensizlik anlamına gelebilecek sözler sarf etmeyin.iyi anne olmadığını asla ima etmeyin.başka kadınları övmeyin.
   

Sayfayı Paylaş