ErkekLerin AsLa DüzeLtemediği 7 Hata..

Mc_ÖRGE

HalaMadrid
Katılım
15 Eyl 2009
Mesajlar
1,647
Beğeniler
84
Şehir
İzmir
#1
1-)Telefonda kaba ve aceleci davranmak!

Erkekler kadınların aksine telefonun sadece bir iletişim aracı olduğunun farkındadırlar. Erkeklerin normalde bir telefon görüşmesinde kullanacakları kelimeler "Merhaba, nasılsın, kaçta buluşacağız ve görüşürüz"den ibarettir. Ancak kadınlar iletişimi uzatma taraftan oldukları için erkeklerin görüşmeleri kısa kesmelerini kendilerine değer verilmediği şeklinde yorumlarlar. Bu noktada belki de erkeklere ufak bir uyarı olası bir anlaşmazlığı giderecektir.2) Sürekli çözüm üretmek!

Kadınlar konuşmayı bir rahatlama yöntemi olarak görürler. Konuşmanın bir amacı bir sonucu olmasına gerek yoktur. Anlatacaklardır ve karşılarında oturan kişi fazla yorum yapmadan onları dinleyecektir. Kadınların ihtiyaç duyduğu karşılıklı muhabbet budur. Ancak erkekler kendilerine anlatılan sorun ya da benzer şeyleri sürekli çözme yarışı içindedirler. Doğaları gereği sorun çözmeye, çözüm bulmaya alışık oldukları için "sadece dinlemek" onlara çok yabancı bir kavramdır. Çözüm sunabildiği sürece kendini karşısındaki kadın için faydalı ve değerli hissetmeye meyillidirler. Bu nedenle ona sadece dinlenmeye ihtiyacı olduğunu söylemek her iki tarafı da rahatlatacaktır.

3) Kendi problemleriyle uğraşırken susmak!

İşte madalyonun öteki yüzü: Erkekler kadınların aksine kafalarındaki sorunları konuşarak değil susarak çözerler. Erkeklerin kadınlara nazaran sessizliğe çok daha fazla ihtiyaçları vardır. Kafalarında bir sorun olduğunda aynen kapalı kutuya dönüşürler. Kadınlar da kendi doğalarının tam tersi olan bu durumu kabullenmekte zorlanırlar. Erkeklere kadınların bu durumdan alınabilme ihtimalleri olduğu maalesef vahiyle inmemektedir. Bu yüzden bu gibi bir durumla karşılaşan kadının karşısındakine alındığını bildirmesi gerekmektedir. Sadece kafasındakilerden birazcık olsa bile bahsetmesini makul bir dille ve durumu anlatarak rica etmek gerekmektedir. Aksi takdirde o kapalı kutu hep kapalı kalır ve bununla karşılaşan kadınlar da ilgisizlik ya da sevgisizlikle karşı karşıya olduklarını sanırlar.

4) Kaybolduğunda yol sormamak!

İşte klasik bir kadın erkek tartışması sebebi! Arkadaşlarının yeni taşındıktan evi bulmaya çalışan arabalı bir çifti getirin gözünüzün önüne. Erkek kaybolduğunu ya da yolu şaşırdığını fark ettikçe sinirlenecek, hatta yanındaki kadını yanlış yol tarifi almakla suçlayacaktır. Eh, sonuç da hafif ya da büyük ölçekli bir tartışma olacaktır! Erkekler kaybolduklarını ya da diğer bir deyişle bir hata yaptıklarını fark edince bunu itiraf etmeyi gururlarına yediremezler. Karşısındaki erkeği ufak tefek hatalarına rağmen seveceğini gösteren bir kadın erkeğin bir marketin önünde durup yol sormasına, yani gideceği yere hem tartışmasız hem de zamanında varmasına yardımcı olacaktır.

5) Diğer kadınlara bakmak!

Evet, tüm erkekler diğer kadınlara bakar! Bunu kabullenmek gerekmektedir. Erkeklerin gözleri kadınlara oranla karşı cinsine daha duyarlıdır. Her ne kadar her erkek aynı olmasa ve işin içine karakter farklılıkları girse de, erkekler diğer kadınlara bakmaya (ve hatta zararsızca onları çıplak düşlemeye de) meyillidir. Bunun yanındaki kadını üzeceğini de fark edemeyebilirler; çünkü bir erkek başka kadınlara baktığının farkında bile olmayabilir. Kadın ise başka bir erkeğe bakacağı zaman bunu oldukça kapalı, kimsenin fark etmeyeceği biçimde yapabilir. Ama erkekler kesinlikle yaptığı şeyi fark ettirir. Bu yüzden sevgiliniz ya da eşinizden bu durum sizi incittiği için yapmamasını ya da en azından size belli etmemesini rica etmek akıllıca olacaktır.

6) Başkalarının yanında plan yapmak!

Erkekler bazı konularda kadınlardan daha unutkan ve daha az hassastır. Örneğin aileyle görüşme planı bir erkeğin aklından çok kolay biçimde çıkabilir. Yanında arkadaşları varken bu gibi daha önceden yapılan planları unutarak yeni planlar yapmak da erkeklerin farkında olmadıkları ancak kadınları rahatsız eden huylarından birisidir.

7) Gününün nasıl geçtiğini anlatmamak!

Bir erkeğe günü nasıl geçirdiği sorulduğunda alınacak yanıt, "Fena değil" den öteye pek geçmemektedir. Erkekler günleriyle ilgili rapor vermeyi, işinde olup bitenleri karşısındaki kadına anlatmayı pek gerekli bulmaz. Bu durumda kalan bir kadın çok kolaylıkla kendini dışlanmış hissedebilir. Bu yüzden erkeklere günleri ya da işleri ile ilgili tek kelimeyi biraz geçen (bir cümle bile olabilir) açıklamalar yapması söylenebilir.
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,134
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#3
Kaptan_Örge çok mütevazi davranarak 7 ile sınırlandırmışsın,daha çoookkk var.Örnek olarak 1.madde yıllar sonra telefonu açınca "nerdesin" sorusu ile deyişmekte.:)

Güzel ve aklınızı şimdiden başınıza alın yazısı idi.
 
Katılım
16 Ksm 2008
Mesajlar
4,385
Beğeniler
38
Şehir
B!L€C€G!M
#4
Maddeleri tek tek açıyorum. Erkek açılımı yapıyorum :D
1-Efenim telefon bir dedikodu aracı veya sohbet aracı değil, iletişim aracıdır ve bizlerde gereğini yerine getiriyoruz.
2-Eğer benden çözüm istemiyorsan yaşadığın sıkıntı için, o zaman neden başımı şişiriyorsun ki? Yok eğer çözüm istiyorsan, çözüm üretmeme neden kızıyorsun ki?
3-Sizleri ne kadar seviyoruz işte anlayın :D Kendi sorunlarımızla sizleri boğmuyoruz efenim var mı böyle bir varlık yeryüzünde bizden başka :). Hem hemen 2. maddeye dönersem, bizde anlattığımızda hemen çözüm bulmaya çalışıyorsunuz. Bu bir çelişki midir :D
4-Biz asla kaybolmayız. Sadece bir anlık dalgınlıkla yolu şaşırıyoruz ama yanımızdaki bayanın sürekli birine sor birine sor lafından bildiğimize de unutuyoruz. Bayanlara önerim, biraz sessiz beklerseniz yolu bulacağız efenim...
5-Yani bunda abartılacak bir şey yok. Atalar ne demiş: "Güzele bakmak sevap." Bizde sadece günahımız çoksa haniiii sevap için efenim :D Yanlış anlamayın.
6-Her insan unutabilir efenim ne var bunda yani. Devlet meselesi haline getirmeyin. Hem şu bir gerçek biz kadınlar gibi çok ince ve detaycı değiliz. Ne var yani, birinin yanında plan yapıyorsak sizde dürtüverin efenim. Bir uyarı gönderin :D
7-Erkekler kadınlar gibi gün içinde çok fazla dedikodu yapıp, dedikodu dinlemez. Bu yüzden işteki her günü aynıdır. Değişik birşey yoktur ki. Hergün aynı şeyi dinlemekten sıkılmayacak mısınız?
Veya
Ağır bir işi vardır. Gün içinde bir sürü adamla meşgul olmuştur. Erkeksi bir kaç olay yaşamıştır. Bunları zaten duymaktan zevk almazsınız ki? Anlatmaya bir başlarsak sürekli sorular geleceği için... Söz gümüşsei sûkut altındırdan yola çıkıyoruz sadece :)

Bir Erkek Olarak Bilmem Anlatabildim Mi????
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,718
Beğeniler
8,973
Takım
GALATASARAY
#5
Yani kalpsiz sen de olmasan :D:D Ben bişeyler yazmak için hamle yaptım ama yazılması gerekenler zaten yazılmış :D
 

Benzer konular

Top