Erkeklerin İdeal Kadın Tarifi Değişti

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#1
Değişen hayat şartları sadece kadınları değil, erkekleri de zengin sevgili bulmaya itiyor. Son dönemlerde erkekler de kadınlar da para, kariyer, güzellik, kültür gibi özellikler arıyor..

İşte modern erkeklerin yeni sevgili profilleri..

Samanlık artık seyran değil..İş hayatında kadınların da önemli rol oynayan kadınlar erkeklerin beklentilerini değiştirdi.. Şimdilerde erkekler olanakları iyi, kariyer yaşamında yeni kapılar açacak, yeni fikirlerle iş yaşamını destekleyecek kadınlar arıyor. Erkekler de artık dar gelirli bir hayat sürmek için evlenmek istemiyor.

Bir yastıkta kocanmıyor..
Değişen hayat koşulları çekirdek aileyi tehdit ediyor. Kent yaşamının getirdiği zorluklar, ekonomik sorumluluklar çiftlerin ilişkilerini yıpratıyor. Hiçbir ilişki eskisi gibi yaşanmıyor ve çiftler daha fazla dayanamayıp boşanıyor.

Kadın başarılı olmalı..
Erkekler kariyer sahibi, başarılı kadınlarla birlikte olmak istiyor. Hırslı ve işteki istekleri daha yüksek bir kadın onların hayata daha iyi bakmalarını sağlıyor. Çalışmak istemeyen kadınlar erkeklere göre hayatın yükünü tek başına taşımalarına neden oluyor ve ilişkinin sonu ayrılık oluyor.

Malı, mülkü olsun..
Eskiden fakir ama gururlu olmakla yetinen erkek ve kadın artık gelecek kaygısı yaşamamak için evi, arabası veya dünyada çakılı bir çivisi olmasını istiyor. Erkekler malı mülkü olan kadınlar arıyor.

Güzel ve bakımlı olsun..
Erkekler kendine yeten, çalışan, bakımlı ve güzel bir kadın istiyor. Kilo almıi, cildi kırışmış kadın istemiyor.

Erkekler beyaz atlı prens olmak istemiyor..
Erkekler artık beyaz atlı prens gibi hareket edip tüm dünyayı kurtarmak istemiyor. Sevdiği kadınla eşit şartlarda yaşamak, hayatın ağır yükünü eşiyle paylaşmak istiyor.​
 

dağcı

Forum Tutkunu
Katılım
11 Eyl 2008
Mesajlar
1,796
Beğeniler
12
#7
bence erkekler maddi açıdan değil aslında bu sürekli istedikleri bişeydir çünkü bir erkeğin ne istediğini bilmesi için eşit şartlarda çalışması gerekiyor kadınında dışardaki hayatta neler olduğunu bilmesi gerekiyor herkez için sölemiyorum ama para nasıl kazanılır bilemeyenler var zaten boşanma sebebleri de bunlardan kaynaklanıyor erkekde kendini anlayan derdine ortak olan bir eş ister onun için çalışması ve aynı düzeyde bir tahsil olması birbirini analayan düzeyli bir evlilik olarak görülüyor ve şunuda belirtmek istiyorum sizin saydıklarınız sadece maddi açıdan değil
 

dağcı

Forum Tutkunu
Katılım
11 Eyl 2008
Mesajlar
1,796
Beğeniler
12
#9
evet bilmeli ve seni anlamalı yani sorun sadece para değil oda sana kendini anlatabilmesi için tahsilde çok önemli zaten çiftler birbirlerini anlamadıkları için boşanmalar oluyor
 

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#10
Ona da katılıyorum, etrafımda öyle bayan tipleri var ki sınırsız istekleri var cidden, ve yoktan falan anlamıyorlar. Ben çalışan bir bayanken alamadığım (alamamak değil de ayağını yorganına göre uzatmak diyelim) şeyleri onlar bir kere bile düşünmeden rahatça alabiliyorlar. Emek harcanmayınca emeği harcamak çok kolay ;)

Tahsil meselesine gelince, eşlerin aynı dili konuşabilmesi için tahsil de önemli tabi. Ama herkes için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Klişe olacak ama ne tahsilli adamlar gördük.. Önemli olan kendini geliştirip aynı dili konuşabilmek.
 
Top