Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Neden Olur?

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
Erken boşalma erkekler arasında sık görülen bir cinsel sorundur.Erken boşalmayı; cinsel ilişki sırasında ,erkeğin henüz boşalmak istemediği halde meni sıvısının erken gelerek boşalmanın olması şeklinde tanımlayabiliriz.
Erken boşalma; cinsel ilişki sırasında veya cinsel ilişkiye başlamadan önceki aşamada meydana gelebilir. Erken boşalma sorunu olan bir erkek bu sorundan dolayı ciddi psikolojik sıkıntılar yaşayabilir.
Birçok erkek cinsel hayatlarının belirli dönemlerinde kontrolsüz veya erken boşalma problemiyle karşılaşabilmektedir. Erken boşalma çiftlerin cinsel hayatında sorunlara neden olmaya başladığı durumlarda tıbbi bir problem olarak kabul edilir.
Erken boşalmayanın bir çok nedeni olabilir. Genellikle altta yatan neden psikolojiktir. Zihinsel ve duygusal sağlığı etkileyen stres, depresyon ve diğer faktörler bu durumu ortaya çıkarabilir. Nadiren fiziksel bir neden (prostat bezi inflamasyonu veya sinir sistemi fonksiyon bozukluğu gibi) de etken olabilir:
Erken Boşalmanın Belirtileri Nelerdir?
- Boşalma küçük cinsel uyarılarla ve neredeyse kontrolsüz bir şekilde meydana gelir.
- Cinsel tatminde azalma
- Suçluluk, utanç ve hayal kırıklığı hissi
Erken Boşalma Yaşayan Erkekler Ne Yapmalıdır ?
Birçok erkek zaman zaman erken boşalma problemi yaşamakta ve sonradan kendileri bu sorunu çözmektedirler. Tedavi gerektiren durumlarda ise oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.Sadece birkaç kere erken boşalma sorunu yaşayan erkek hemen telaşlanmamalıdır.Bazı erken boşalma daha sonra ortadan kaybolabilmektedir.

Öncelikle konunun uzmanı doktorlardan yardım almak gerekir.Bir üroloji uzmanı veya psikiatri uzmanı bu konuda yardımcı olacaktır.Ayrıca eşler arasında sağlıklı ve uyumlu düşünceler olması ve cinsel yaşamda ise gerginlik, sıkıntı, suçluluk, düş kırıklığı gibi düşünceler olmamalıdır.Gerekirse bu sorunlar için de psikolojik destek alınmalıdır.
Erken boşalma sorunu olan erkek bu sorunu yaşayan yüzbinlerce erkek daha olduğunu bilmeli ve hemen kendini yetersiz,suçlu ve başarısız hissetmemelidir.Eşiyle sorunlarını konuşmalı ve karşılıklı diyalogla tıbbi destek konusunda ortak hareket etmelidir.
 

Benzer konular

Top