1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ermeni Sınırı ve İsviçre Israrı

Konusu 'Tartışma' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.362
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.873 ÇTL
    Haberleri henüz izleyemedim, bugün itibari ile İsviçre'nin Zürih kentinde iki ülke sınırlarınının karşılıklı açılmasına dair anlaşma imzalanacaktı. Heralde imzalanmıştır. Olayda anlayamadığım iki nokta var;

1. Bu Ermenistan denen devlete neden bu kadar yakınlık gösteriyoruz (afedersiniz ama yaltaklanıyoruz) anlayamıyorum. Bize zorlayan nedir bu olayda üstelik Azerbeycan bu olaya başından beri karşı iken bu ülkeyi kaybetme pahasına neden anlaşmanın imzalanmasında bu kadar arzuluyuz. Vardır bişeyler mutlaka bilenler söylerse bişeyler sevinirim.

2. Neden bu anlaşmanın imzalanacağı ülke olarak İsviçre seçilmiştir. Biliyorsunuz İsviçre sınırları dahilinde kim olursanız olun "Ermeni soykırımı yoktur" demek tutuklanma nedeninizdir. Parlemantonun aldığı karar yasalaşmış ve bu sözü söylemek tutuklanma nedenidir artık.

Hal böyleyken başka ülke yokmuydu ki anlaşma bu böylesi bir ülkede imzalanmak zorunda kalındı? Anlayamıyorum gerçekten ülke nereye gidiyor, kimler ne baskılarla bize neler yaptırıyor? Yoska hiçkimse bize bişey yapmıyor da biz mi kendimizi böyle aşağılamakta mahsur görmeyen bir millet haline geldik? Neydik ne olduk?

Bilenler lütfen anlatabilir mi?

2. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Başbakan tamda azerbeycan sorunu varken çıkıpta geçmişimizle yüzleşmeliyiz dememişmiydi halka gübah çıkarma gibi göstermek için yani vaktinde Türk atalarımız ermenileri katletti bizde şimdi onların yanında olup vicdan muhasebesi yapacağız gibisine tabi arkasında ABD ye yaranma ve ekonomik sömürge devlet olmasınında etkisi olmalı

3. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.362
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.873 ÇTL
    İmzaların atılacağı yerin de "Ermeni soykırımı yok" demenin hapis cezası nedeni olduğu bir ülkenin seçilmesi asıl garibime giden şey. Ne demek isteniyo anlayamıyorum verilmek istenen mesaj neki? Yakında bizde de aynı şey söz konusu olursa hiç şaşırmicam artık.

4. Mavi Gül
    Avare

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Yok bizde dağdaki itlere it demek yasaklanıp şehit ilan edilir önce

5. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.362
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.873 ÇTL
    Çok haklısın. Sanırım ilk sırada bu olay var sonra da diğeri gelecektir.

6. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    2.sorunun cevabını bende bilmiyorum ama 1.sorunun cevabı belki ermenistan küçük bir ülke, biz onları belki tükmüğümüzle boğarız falan ama ermeni diasporası dünya genelinde çok güçlü avrupada da amerikada da... her istediğini kabul ettirebilecek, parlementolarda her türlü kararı çıkartabilecek kadar güçlü; en basit örneği Senin vermiş olduğun örnek "ermeni soy kırımı yok demenin suç sayılması" gibi.Bu şartlarda bizim bunlarla iyi geçinmemiz, ilişkileri normalleştirmemiz- her ne kadar zorumuzada gitsede-bir yerde zorunlu.Bundan ben kazançlı çıkabileceğimizi düşünüyorum.Ayrıca Azarbeycan konusunda bugün İlham Aliyevin açıklamalarını ve Azarbeycan kamuoyunu takip ettim.Türkiyenin Azarbeycanın çıkarlarının aleyhine adım atmayacağı yönünde bir inanış var.Ayrıca yıllardır ermenilerin işgal ettikleri Azarbeycan topraklarından çekilme ön şartıda var.Yani bu şartlarda bana göre bu antlaşma çok kötü değil menfaatimize olabilecek bir anlaşma diye düşünüyorum.

Not:Bazı özel isimler kasıtlı olarak küçük harfle yazılmıştır.:)

7. Mavi Gül
    Avare

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Ermenistana sessiz kalmak Türkiye için büyük bir prestij kaybı avrupa ve ab sözünden çıkamadığının bir göstergesi yarın ermenistan ve Azerbeycan savasa girmesi an meselesi farzedelim girdi çıkarlar doğrultusunda Ermenistana arka çıkmamızda istenecek Kardeşlerimize yaptığımız büyük bir ihanet olarak görüyorum

Sayfayı Paylaş