1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Eros’tan Thanatos’a Iki Satir ~~gökhan S.~~

Konusu 'Şiir' forumundadır ve SizinSesiniz tarafından 20 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. SizinSesiniz
    Haylaz

SizinSesiniz ~~ Son Kez ~~ Özel üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    1.480
    Meslek:
    Yazar - Gazeteci
    Yer:
    Hayaller Kentinden
    Banka:
    604 ÇTL
    EROS’TAN THANATOS’A İKİ SATIR
    SIRLAR MUCİZELERDE, MUCİZELER İSE GİZLİLİKTE SAKLIDIR.

Ne zaman vakit geçti kim bilir. Veda makamı çoktan gelmiş olmalı. Belki de şarkılarda bahsedilen çıldırmış şairlerin, titreyen mısralarında bahsettiği perisin, peri kızısın. Kim bilir, belki de kader uçan mürekkep ile bu kadar yazılmış. Ahenkle dans eden saçının teli idam ipim, gözlerin boğuldum deniz, kirpiklerin ok, sözlerin ise celladımı çağıran mübaşirmiş. Belki geç oldu ama anladım. Darağacına çıktığımda bir fidan gibi boğazıma geçirilen iple düşünecek vakti çok buldum kısacık sürede. Aşığındım oysa ben sana dokunamasam da, sokak ortasında üzerine karlar yağmış titreyen bir köpek gibi tutkuluydum sana. Ne sevdaydı be benim ki oysa bestelenmemiş türkü gibi, yazılmamış şiir gibi, basılmamış roman gibi, ne gerzeklikti benim ki sana öyle be. Döndün arkanı çektin ve gittin. Ne gidişti senin ki öyle, karlar yağdı üzerime, şimşekler çaktı yüreğime, deprem oldu hayallerime, suya düştü ağzımdan çıkmayan, boğazımda düğümlenen o iki kelime. Bataklıkta battım sadece öyle. Çırpındıkça daha çok girdim derine. Adaletsiz bir sistemin, adalet anasıydı senin bendeki yerin. Afrodit’tin, Eros’tun oysa aşkı, sevgiyi, güzelliği gösterirken, ne zaman Thanatos oldun da canımı aldın benim. Şimdi siyahi ve mavi gözlü bir Afrika’lı çocuk gibi umutlu ve bir onun kadar da küskünüm hayata. Ne olur artık saçma sapan sözlere kanıpta tekrar karşıma çıkma.

SAHRA_BUSE ve KıRMıZı bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş