Esansiyel Yağlardan Hangisi Hangi Saçınıza Uygun?

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,294
Beğeniler
5,003
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#1
Saçınıza sağlık kazandırmak için kullandığınız onlarca bakım ürününün yerine doğal yolları denemeyi hiç düşündünüz mü? Esansiyel yağlar, özellikle aroma terapilerde ve cilt bakımlarında kullanılıyor. Bu yağların kullanılabildiği başka bir yer daha var: saçlar! Her saç tipine, ihtiyacına ve rahatsızlığına göre bir esansiyel yağ bulunuyor.
Papatya: Kuru saçlar için kullanılabilen papatya yağı, aynı zamanda geleneksel bir renk açıcı olarak da biliniyor. Eğer saçınızı kimyasallardan uzak tutarak, ombre yapmak istiyorsanız; papatya yağı tam size göre!

Limon: Limon yağı da papatya yağı gibi saç rengini açan bir etkiye sahip. Ancak saç, limon yağı sürüldükten sonra sıcağa maruz kalırsa saç turuncu renge dönebilir.

Nane: Saçınızın hızla uzamasını istiyorsanız nane yağı kullanın. Saçları canlandıran ve hızla uzamasını sağlayan nane yağı, hassas derilerde tahrişe neden olabilir.

Biberiye: Normal ve kuru saçlar için eşsiz bir bakım ürünü olan biberiye yağı, saça pırlanta ışıltısı kazandırır.

Çay Ağacı: Saçlarınızın kısa sürede yağlanmasından şikayetçiyseniz çay ağacı yağının sıkıştırıcı etkisinden faydalanabilirsiniz.
 

Benzer konular

Top