Esed Sessizliğini Bozdu

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,837
Beğeniler
6,493
Şehir
Seattle.
#1


Uzun süredir ortalarda görünmeyen Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, El Dünya televizyonuna çıktı ve 'Bu bölgesel ve küresel bir savaş, zafer için ise daha fazla zamana ihtiyacımız var" açıklamasında bulundu.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed, ülkesindeki krizi bölgesel ve küresel bir savaş olarak nitelendirerek, bunun sona ermesini zaman alacağını söyledi.

Beşşar Esed, Suriye'de yayın yapan El Dünya televizyonuna verdiği mülakatında ülkedeki süreçle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Esed, Batının Suriye toprakları içinde tampon bölge oluşturma planlarının gerçekçi olmadığını söyledi.

Ülkesindeki krizi, 'bölgesel ve küresel bir savaş' olarak nitelendiren Esed, "Bunun çözümü için elbette zamana ihtiyaç var. İlerleyişimiz sürüyor." dedi.

"TÜRK HALKI YANIMIZDA DURDU"

Türkiye ile ilişkilere de değinen Esed, "Kriz döneminde Türk halkı yanımızda durdu. Sırf bazı Türk yetkililerin cehaleti yüzünden geri dönmemiz mi gerekir?" ifadelerini kullandı.

"VATANINI SEVEN KAÇMAZ"

Ülkeden ayrılma ihtimalini değerlendiren Beşşar Esed, "Vatanını seven şahıs kaçmaz. Ülke dışına çıkmaz. Ancak bu yaşananlar olumlu bir süreç. Ülken kendi kendini temizliyor." diye konuştu. 
Top