Esed'in Askerlerine Bisikletli Tuzak

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,837
Beğeniler
6,493
Şehir
Seattle.
#1


Suriye'deki iç savaş şiddetini günden güne arttırırken, muhalifler Beşşar Esed'in ordusuna saldırmaya devam ediyor. Özgür Suriye Ordusu mensuplarının kameraya kaydettikleri görüntü, muhaliflerin amaçları uğruna yapacakları şeylerin sınırını gözler önüne seriyor.

ASKERLERE BİSİKLETLİ TUZAK

Muhaliflerin kameraya kaydettikleri görüntüde bisiklet düzeneğine yerleştirilen bomba, iki Suriye askerin geçtiği sırada patlatılıyor.

Görüntülerde Esad rejimine bağlı iki Şebbiha gücü üyesinin yol kenarındaki bisiklete yaklaşmaları ve bisikletteki bombanını infilak etmesi yer alıyor. Patlama sonucunda 2 askerin de öldüğü belirtildi.

MUHALİFLERİN BİRLEŞMESİNE SERT TEPKi

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Suriyeli muhaliflerin tek bir çatı altında birleşmesini amaçlayan Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen toplantıyı "savaş ilanı" olarak nitelendirdi.

Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdad, AFP'ye yaptığı açıklamada, Suriyeli muhalif grupların "Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu" adı altında birleştikleri toplantıya atıfta bulunarak, "Doha anlaşmasını, hükümetle diyaloğu kesin olarak reddetmesi nedeniyle savaş ilanı olarak görüyoruz" dedi.

Fransa'nın SMDK'yı Suriye halkının meşru temsilci olarak tanıma kararına da tepki gösteren Mikdad, bu kararı "ahlak dışı" sözüyle nitelendirdi.

Öte yandan Suriyeli muhalifler, Arap ülkelerine, SMDK'nın tanınması konusunda açık bir adım atması çağrısında bulundu.

Suriye Müslüman Alimler Birliği Başkanı Musa İbrahim yaptığı açıklamada, başta Arap ülkeleri olmak üzere, uluslararası toplumun Fransa'nın kararını izlemesi temennisinde bulundu.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Siyasi Danışmanı Bessam Dade ise Fransa'nın kararını "gerçekçi" olarak nitelendirdi. Fransa'nın "Esed rejimine dönüşün mümkün olmadığını" anladığını söyleyen Dade, Arap ülkelerinin bu konuda henüz açık bir tavır almamış olmasını eleştirdi.

 

Benzer konular

Top