ESHOT’un pisti “lisanslı” oldu

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,311
Beğeniler
168
#1
Otobüs şoförlerini profesyonel eğitimden geçirmek için Sürüş Teknikleri Eğitim Merkezi kurarak Türkiye’de bir ilke imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’ndan lisans aldı.Türkiye’de bir ilke imza atarak ESHOT Genel Müdürlüğü bünyesinde Sürüş Teknikleri Eğitim Merkezi’ni faaliyete geçiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilk olma özelliğini resmi olarak da tescilledi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), ESHOT’un merkez için yaptığı lisans başvurusuna olumlu yanıt verdi. Böylece ESHOT Genel Müdürlüğü Sürüş Teknikleri Eğitim Merkezi, bir kamu kuruluşu bünyesinde kurulan ilk eğitim alanı olarak lisans almayı başardı.

TOSFED’den ESHOT’a teşekkür
TOSFED Spor Kurulu Başkanı Metin Çeker, hazırlanan lisans belgesini ESHOT Genel Müdürü Faruk Alçelik’e teslim etti. Bugüne dek özel kuruluşlara eğitmenlik lisansı verdiklerinin altını çizen Metin Çeker, “Federasyon olarak hem eğitmenlerin lisanslanması, hem de kuruluşların belli kriterleri yerine getirdikten sonra onaylanmasını sağlıyoruz. İlk defa bir kamu kuruluşu kendi bünyesinde bir eğitim alanını tesis olarak kurup bunu sertifikalandırıldı. Burada tüm eğitimlerin lisanslı eğitmenler tarafından verilmesini sağladığı için ESHOT yetkililerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ESHOT Genel Müdürü Faruk Alçelik ise böyle bir sertifikaya layık görülen ilk kamu kuruluşu olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.
 
Top