Eşinizle beraber kilo verin

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P
Katılım
20 Mys 2009
Mesajlar
14,872
Beğeniler
1,920
#1
Eşinizle beraber diyet yaparken motivasyonunuzu artırabilir, daha hızlı kilo verebilirsiniz.Aklınızda olsun; kadının ve erkeğin enerji ihtiyaçları farklıdır. Bir erkek günde 2200 kaloriye ihtiyaç duyarken, kadının ise günde 1800 kaloriye ihtiyacı vardır.

Yapılması gereken, birbirinize uyumlu bir şekilde; ama birbirinizden farklı ihtiyaçlara göre beslenmenizdir.

Sağlıksız olan, ama bir yandan da iradenizi korkunç zorlayan yiyecekleri belirleyin ve eşinize söyleyin. O da aynı şekilde size söylesin. İkinizin irade zorlayıcılarınız kesişmiyor olsa bile, siz hepsini birden ortadan kaldırın, alışveriş listelerinizden de silin. Çünkü biriniz yediğinizde diğerinizin de canı çekecek, bu yiyecekten uzak durmanız zorlaşacaktır.

Birbirinizi motive etmeniz diyeti çok başarılı kılacaktır. Kilo vermeye başladığını fark ettiğinizde bunu birbirinize söyleyin veya “Bugün çok güzel / yakışıklı gözüküyorsun” demekten çekinmemeyi kendinize aşılayın. Birinizin kilo vermesi diğerini motive edebilmeli; birbirinize destek olmalısınız. Kilo ile ilgili birbirinizi eleştirmeyin.


Kendinize hedef belirleyin ve bunu paylaşın. Sonrasında ikiniz de her hedefin ucuna bir ödül koyun. Ve ödül yarışı başlasın… İlk kim hedefe ulaşırsa, onun istediğini birlikte gerçekleştirin. Bu birlikte geçireceğiniz bir haftasonu tatili veya birlikte çıkacağınız keyifli bir alışveriş olabilir. Hedefler ve ödüller ikinizin de motivasyonunu ayakta tutacaktır.


Kadınlar erkeklere göre daha fazla çeşitte ve daha küçük porsiyonlarda beslenir; ve her zaman atıştırmaya meyillidirler… Erkekler de genelde mönülerinde sebze ve meyveye yer vermezler. Dolayısıyla iki taraf da birbirinin sağlıklı alışkanlıklarını edinmek için çabalar ve sağlıksız olan alışkanlıkları ortadan kaldırırsa diyetiniz çok işe yarayacaktır.

Kadın ve erkeğin spor anlayışları oldukça farklıdır. Erkekler genelde yoga yerine halter kaldırmayı tercih eder, kadınlar ise futbol yerine yürüyüşü...İkinizin de sevdiği ve birlikte yapabileceğiniz bir spor aktivitesi bulursanız, buna birlikte haftada 1-2 gün ayırmayı deneyin. Bu bisiklet veya tenis de olabilir, yürüyüş veya yüzme de… Ayrıca, haftada birkaç gün birlikte yapacağınız tempolu yürüyüşler de formunuzu korumaya yardımcı olacaktır. Birlikte yapmanız biriniz üşendiğinde diğerinin motive etmesine de yardımcı olacaktır.
 

Benzer konular

Top