Eski Kilimlerinizi Değerlendirin

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Eski Kilimlerinizi Değerlendirin

Elinizde kalan ve kullanmadığınız kilimleri atmak yerine onlarla farklı tasarımlar yapın. İşte kilimlerinizi değerlendirmeniz için öneriler...

Malzemeler:
- Renk ve boyutları farklı olan birkaç adet kilim
- Makas
- Sıcak silikonYapılışı:
Resim çerçevelerinizi kilimle kaplamak için önce kilimleri çerçevenin kaplanacağı biçimde kesmeniz gerekiyor. Daha sonra kilimin ortasını resmin görüneceği şekilde kesin ve sıcak silikonla çerçevenizin arkasına yapıştırın. Bu uygulamayla birçok çerçevenizi kaplayabilir ve birarada sergileyebilirsiniz. Kilimden yastık kılıfı yapmak içinse yastıklarınızın ebadı kadar hazırlayacağınız kilimleri yastıklarınıza sarın ve birleşim yerlerinden dikin.


Malzemeler:
- Kaplamak üzere kullanılacak vazolar
- Kilim
- Makas
- Çift taraflı bantYapılışı:
Kilim kaplamak için kullanacağınız vazoların üzerlerini çift taraflı bantla kaplayın. Daha sonra uygun ebatta kestiğiniz kilimi vazonun etrafına dolayın ve içlerini kıvırın. Kilim kaplamaya uygun vazo bulamıyorsanız kolayı var. Dikdörtgen ebatlı mukavvaları silindir olacak şekilde kaplayın ve koli bandıyla yapıştırıp sabitleyin. Daha sonra kilim kaplama işine geçebilir ve istediğiniz ebatlarda kilimli vazolara sahip olabilirsiniz.
 
Top