1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Eskiden Mektup Yazardık..

Konusu 'Nostalji' forumundadır ve Safir tarafından 13 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    151 ÇTL
    Sevgili Dilek, arkadaşım, merhaba​
    Nasılsın, inşallah iyisindir. Eğer beni sorarsan ne batıyorum ne çıkıyorum. İki arada bir derede gidip geliyorum. Allah (c.c.)’a çok şükür sağlığım çok iyi ama. Hatta fazla bile iyi (5 kilo kadar)

Mektubuma nasıl bir giriş yapayım bilmiyorum. Sana ne kadar teşekkür etsem ne kadar dua etsem azdır. Afyon’dan kimsenin beni hatırlamadığını zannediyordum. Ama hatırlayanlar da varmış. İçimizdeki iyi niyetli çocuklara ne oldu?? Bilmiyorum.. Gülten’le bir iki kere telefonlaştık fakat o eski yakınlıkla değil. Sonra ne o aradı ne de ben aradım. Geçen sefer Afyon’a geldiğimde Nursel’in doğum yaptığını duydum. Sevinerek ve elimde ufak bir hediyeyle hayırlı olsun demeye gittim. İlk önce beni tanımadı. Bu kadar mı yabancılaştık? Neyse oturduk hoş beş ettik. Ben onun o da benim adres ve telefonumu aldı. İlk önce ben onu aradığım için ikinci adımı ondan bekledim ama o adım asla gelmedi. Artık kafama takmamaya çalışıyorum..

Senin gibi iki sene önce de eski bir arkadaşım aradı. Telefonu kapattıktan sonra sevinçten ağladım (senin telefonunda olduğu gibi)Onunla da arada telefonlaşıp mektuplaşıyoruz. Mektıpla karşı karşıya oturup konuşuyormuş gibi olmuyor ama en azından iyilik haberini alıyorum.

Ben bazen mektup yazamıyorum. Büyük bir suçluluk duygusu altında eziliyorum ama olmuyor. Yazdığım mektup kalemin ucundan akıp gitmeli, ne yazacağım diye düşünmemeliyim. Eğer sen de bana yazmaya karar verirsen hiçbir zaman “çok zaman geçti, artık yazmam” deme. Bir araya gelme ihtimalimiz çok az olduğuna göre senden altı ayda bir de olsa mektupla halini hatrını öğrenmek isterim.

Ben benden fazla bahsettim, şimdi sıra sende. Yüz yüze eminim yine o deli dolu Dilek’sin. Ama yıllar insandan ufak ufak bir şeyler çalıyor. Senden neler çaldı?

Bugün doğum günüm. Mektubu ne zaman göndereceğim bilmiyorum. Yine de bugün yazmak istedim. Saat gece 01.49.

Senden her zaman mektup ve telefon bekleyeceğim. İçinden ne geçiyorsa iyi ve ya kötü. Birine anlatmak istersen seni gerçekten dinleyecek biri var unutma.

Allah (c.c.)’a emanet ol canım kardeşim.

YoRuMSuZ bunu beğendi.
  2. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    151 ÇTL
    Kaç yıl önce yazdığımı hatırlamadığım bir mektubun kısaltılmış hali.
    Mektuplardaki o samimiyeti çok özlüyorum, sevilenin kendi el yazısından dökülen, yer yer karalanmış kelimeler-harfler.. Özenle katlanmış sayfalar, zarfın içine eklenen resimler- hasretler..

3. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Duygulandım okurken. Teşekkürler paylaştığın için

4. LoSt_LoVe

LoSt_LoVe Forum Onuru

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    En sevdiğimin yanından :=)
    Banka:
    119 ÇTL
    Aaaaaah ah kaç yıl mektup yazdım ne çok severdim mektup yazmayı.Keşke hala yazılıyo olsaydı.Şimdi fatura haricinde postacı kapımıza uğramıyo.

5. Schweppes

Schweppes Forum Tutkunu

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    DedeKtif
    Yer:
    Uğrunda gemilerin karadan yürütüldüğü yerden:)
    Banka:
    55 ÇTL
    İlkokulda birbirimize yazıyorduk arkadaşlarımızla:))) bide ananeme dedeme yazıp gönderiyordum:))) hee bide aşk mektupları vardı:)) ahh ahh ne günlerdi yaa:((

6. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.781
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    383 ÇTL
    İlk mektubumu 1. Sınıfta teyzeme yazmıştım..bazı yerleri okuyamamıştı...

7. dderya
    Ayyaş

dderya kOkOşŞ Süper Moderatör

Beğenileri:
    7.517
    Ödül Puanları:
    11.080
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir :)
    Banka:
    90 ÇTL
    Ben hic mektup yazmadımm :(

8. SAHRA_BUSE
    No Mood

SAHRA_BUSE MiKRoSKoBiKCaNLı Özel üye

Beğenileri:
    3.803
    Ödül Puanları:
    8.080
    Banka:
    743 ÇTL
    Benim ilk mektubum babannemeydi

9. kAşİf
    Cesur

kAşİf Düşünmek lazım.. Moderatör

Beğenileri:
    6.751
    Ödül Puanları:
    9.080
    Meslek:
    kaşif
    Banka:
    2.465 ÇTL
    askerde acemi birliğinde doğulu bir arkadaş okuma yazması olmadığını ailesine mektup yazmak istediğini söyledi hemen kağıdı kalemi aldım sen söyle ben yazayım dedim
    ilk olarak koyunlarını sordu sonra yünlere dikkat edin yağmur yağarsa ıslanmasın dedi.ben annene babana bir şey demicenmi diye sorunca dedim ya dedi koyunlara iyi baksınlar sen öyle yaz ...ne dediyse yazdım

nestling_ ve YoRuMSuZ bunu beğendi.
  10. nestling_
    Haylaz

nestling_ NESTY-nest Özel üye

Beğenileri:
    678
    Ödül Puanları:
    2.330
    Banka:
    3 ÇTL

Sayfayı Paylaş