Estetik Operasyonlar » Göz Altı Torbaları-Göz Kapağı Estetiği

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#1
Göz Altı Torbaları

Gözaltı morlukları çoğunlukla nedeni bilinmeyen ama aşırı yorgunluk gibi geçici nedenlerle de görülebilen bazen geçici, bazen de kalıcı bir görsel kusurdur.

Genetik kökenli de olabilmekle birlikte sonradan da gelişebilmektedir. Genellikle koyu tenlilerde görülen bu durum açık tenli insanlarda da rahatsızlık yaratan yaygın bir durumdur.

Ayrıca bu bölgede bulunan ciltte meydana gelen renk değişiklikleri sıklıkla eşlik etmektedir. Alt kapakta olduğu kadar bazen üst kapakta da morluk problemi görülebilir.

Gözaltı morlukları çevresel koşullardan kolaylıkla etkilenir. Stres, yorgunluk, uykusuzluk, sigara içmek, alkol almak morlukları artırabilir. Bu morlukların giderilmesi hastadan hastaya değişmekle birlikte düzgün bir tedavi gerektirmektedir.

Gözaltında ve göz çevresinde dolaşımı hızlandırıcı, hücreleri yenileyen kozmetik ürünler kullanmak morlukları biraz hafifletebilir ama ciddi bir fayda sağlamaz.

Gözlerinizi çok yormamaya çalışmak; ya da gözü yoran bir işte çalışıyorsanız ara ara gözlerinizi dinlendirmek bir önlem olabilir.

Piyasada satılan gözaltı kremleri bakım losyonları gibi pek çok ürün etki etmez ve genellikle net bir fayda sağlamaz.

Morluklar için en iyi tedavi yöntemi Lazer tedavisidir.

Uygulanacak tedavi hastadan hastaya değişmekle birlikte 2-3 hafta aralarla seanslar uygulanmakta ve 6-10 seans sürebilmektedir. Hastanın güneş koruyucu kremler kullanması mutlaka gerekmektedir. Bu işlem sizi normal hayatınızdan almaz ve rahatsız edici bir dönem yaşatmaz. Uygulama 15-20 dakika arasında sürer ve çok hafif bir ısınma hissi yaratır.


Göz Kapağı Estetiği

Göz kapakları vücudumuzda ki en ince cilde sahip bölgedir. Yer çekimi, güneş ve genetik nedenlerle yaşlılığı en hızlı gösteren yüz bölgesi olarak karşımıza çıkar. Yüz gençleştirme müdahalelerinin vazgeçilmez öncelikli hedefidir.Göz kapağı yaşlanmaya bağlı olarak, bazen de kalıtsal olarak daha genç yaşlarda ya da gözlerin fazla yorulmasına bağlı olarak torbalanma olabilir ya da bollaşabilir bu durum göz kapağı estetiği ile düzeltilebilir. Bazen göz kapağı derisinde torbalanma olmadan sadece sarkma ya da gevşeme vardır. Göz kapağı estetiği ameliyatı ya da blefaroplasti, göz kapaklarına uygulanan estetik cerrahi girişimdir.Göz kapağı estetiği Bu girişimde, alt ve üst göz kapaklarından fazla yağ dokusu, deri ve kas fazlalıkları ile birlikte çıkarılır. Göz kapağı estetiği Ancak çıkarılan doku miktarlarının çok iyi planlanması gerekir.Göz kapağı estetiği Düzgün yapılmış bir göz kapağı estetiği ameliyatı hastaya daha genç bir görünüm kazandırır. Her cerrahi girişimden sonra az veya çok görülebilen bir iz (skar) kalır.Göz kapağı estetiği Önemli olan bu izin çok ince ve belirsiz olmasıdır. Önceleri pembe renkte olan ameliyat izi zamanla beyazlaşır veya normal ten rengine dönüşür.

Göz kapağı estetiği Göz çevresindeki siyah dairesel çizgiler, gözaltı torbacıkları ile ilgili ise, bir miktar düzelebilir, ancak alt göz kapağı cildinin koyu görüntüsü kalır. Bu göz çevresi morluğu ise ancak lazerle tedavi edilebilmektedir. Göz kapağı estetiği Blefaroplasti ameliyatı genellikle 1-2 saat sürer. Dikişler ameliyattan üç ila yedi gün sonra alınır. Göz kapağı estetiği Dikişler alındıktan sonra, göz kapağı çevresindeki şişlik ve morluk giderek kaybolacak ve daha iyi bakmaya ve daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.Göz kapağı estetiği Genellikle bir hafta içinde günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Kan basıncınızı arttıran aktiviteler olan eğilme, kaldırma ve ağır spor aktivitelerinden uzak durmak özellikle önemlidir. Göz kapağı estetiği Ameliyat sonunda göz kapaklarını kapatan bir pansuman uygulanır. Bu sargıların arasından dar bir aralıktan görmeniz mümkün olacaktır. Ertesi gün sargılar değiştirilir. Daha sonra 3-7 gün arasında iki pansuman daha yapılarak dikişler tedricen azaltılarak alınır.

Göz kapağı estetiği Plastik Cerrahi'nin en çok yüz güldüren ameliyatlarından biridir. Ameliyatın göz çevresindeki etkisi 5 – 10 yıl kadar kalacaktır. Daha sonra deri ve diğer dokuların yaşlanmasıyla etki giderek azalacaktır.
 
Top