1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Estetik Sektörü Kozmetik Sektörüne Rakip mi?

Konusu 'Bakım & Makyaj & Güzellik' forumundadır ve Papatya tarafından 13 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.118
  Beğenileri:
  6.455
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  128 ÇTL


  [​IMG]

  Dünyada güzelliğe yılda 350 milyar dolar harcanıyor…

  Estetiğe göre geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan kozmetik sektörüne yılda 250 milyar dolar harcanırken, yeni gelişen teknolojilerle kadın-erkek herkesin tercih etmeye başladığı estetik sektörüne ise yılda 66 milyar dolar harcanıyor. Estetik sektörünün bu kadar kısa sürede kozmetik sektörünün pastasından pay alması Kozmetiğin yerini Estetik mi alıyor sorusunu akla getiriyor.

  Estetik ve Kozmetik sektöründeki rekabete değinen Estetik Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel sektörleri değerlendiriyor.

  Op. Dr. Alper Tuncel, ilk karın germe ameliyatının 1950'ler de, liposuction (yağ alma) yönteminin 1960-70'lerde yapıldığını, meme ameliyatında silikon protez kullanımının 1963 başladığına değinerek, günümüzde estetik ameliyat yöntemlerinin hızla gelişip çeşitlendiğine dikkat çekiyor. Birbirinin tamamlayıcısı olarak gelişen, diğer bir taraftan rakip olarak görülen sektörlerin M.Ö 600'lü yıllara dayanan ortak geçmişi olduğuna değiniyor ve güzellik sektörü diye genel bir başlıkta da toplanabileceğine vurgu yapıyor.

  Estetik cerrahinin sadece ameliyatlardan oluşmadığına, medikal estetik operasyonların yapıldığını belirtiyor. Kozmetik sektörünün parfümlerden, cilt bakım - saç bakım ürünlerinden, tıraş ürünlerine ve makyaj malzemelerine kadar günümüzde hepimizin vazgeçilmezlerini barındırdığını belirtiyor.

   

Sayfayı Paylaş