Evde Kolye Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,720
Beğeniler
5,000
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#1
Son yıllarda bayanlar kendi kolyelerini istedikleri modellerde ve istedikleri malzemeleri kullanarak kolye tasarımı yapıyor.
Çeşitli kurslar sayesinde takı tasarımı oldukça yaygınlaşıyor ve sanıldığı kadar da zor bir işlem değil kolye yapmak.
Hatta evde yapılan onlarca kolye modelleri, piyasa da oldukça tutulmakta.

Kolye yapmak için istediğiniz modeli kafanızda tasarlamanız ve kolye yapımı için gerekli malzemeleri temin etmeniz gerekiyor. Takı yapımı için gerekli malzemeler ise şunlardır;

Çivi; çiviler yapacağınız modelde kullanacağınız boncuk veya materyalleri birbirine tutturmanız için gereklidir ve takı yapımının en gerekli malzemelerin başında yer alır.

Düğüm kapama; kolyenizi tamamladıktan sonra misinanızın ucunu kapatmak için kullanacağınız malzemedir.

Deri kapama; deri kolyelerinizin uç kısımlarını kapatmak için kullanılacak olan kapama malzemesi.

Bit hayalet tel olarak adlandırılan tel ile yapılan takılarda boncukların sabitlenmesi için kullanılır.

Klips takınızı tamamladıktan sonra uç kısımlarına takılan ve takılarınızın takılmasını kolaylaştıran malzemelerdir. Papağan, kalp ve kaplumbağa klips olarak adlandırılırlar.

Tel; kolyelerinizde misina yerine kullanabileceğiniz bir üründür ve çok çeşidi bulunan bir malzemedir. Bu malzeme ile takılarınızda boncuk sabitlemesi de yapabilirsiniz.

Misina; kolyelerinizde boncuklarınızın veya kullanacağınız aparatların birbirine tutturulması, kolyenizin oluşması için oldukça gerekli bir malzemedir ve ince misina, kalın misina, orta misina olarak üç çeşittir.

Hepsi bu kadar gerekli tüm malzemeleri tamamladıkdan sonra evde kolye yapımına hemen başlıyabilirsiniz sevgili bayanlar kolay gelsin…
 

Benzer konular

Top