1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Evdeki kuzu

Konusu 'Karadeniz Fıkraları' forumundadır ve alemdar tarafından 6 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.545
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.940 ÇTL
    Bir inşaata amele alınacaktır. Alınacak elemanları, kalfa Cemal! in seçmesi istenir.
    Adaylar kalabalıktır. Bu durumda Cemal sınav yapmaya karar verir.
    - Pize bir kisi lazımdur. Pu nedenle sizu imtihan edeceğum.
    Bir ara gözü Temel' e ilişir. Burnundan tanımıştır. Hemşerisini işe almak ister.
    Önce Temel! i sınava alır ve sorar:
    - Hemşerum söyle baa bakalum... Sana üç kuzu verdum, sonra iki kuzu daha verdum.
    Kaç kuzu oldi?
    - Altı tane oldi.
    Cemal biraz bozulur ama çaktırmaz.
    - Tabi bu soru biraz zor oldu, piraz taha kolayini sorayum. Sana iki kuzu verdum, sonra bir tane
    taha verdum, kaç etti?
    - Tört kuzi oldi.
    Cemal sinirlenir ama hemsehrisinide işe almak ister. Peçi, bir kuzu verdim, sonra bir kuzi taha
    verdum kaç etti?
    - Üç etti.
    Bunun üzerine Cemal iki tokat çakar ve tekrar sorar. Pir kuzi verdum, kaç kuzin oldi?
    - İçi tane.
    Cemal iyice sinirlenir ve Temel! i iyice döver.
    - Ulan hemşeru teyup işe almak istedumi sen de tam salakmişsun. Ula sağa pir kuzi vermişsem pir kuzin olur anladun mi?
    - Olir mi? der Temel.
    - Penum evde bir kuzi de kendumin var.:)

Sayfayı Paylaş