Evini akrepler istila etti

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
34,514
Beğeniler
7,076
Şehir
TÜRKİYE
#1
Keneden sonra yeni bir kabus daha...Van'da aşırı sıcaklarla birlikte özellikle toprak evler akrep istilasına uğradı. Büyük korkuya sebep olan akrepleri maşa şeklinde yaptıkları kartonlarla yakalayıp kovalara doldurarak dışarı atıyorlar.
Hacıbekir Mahallesi Kanalyolu 1. Sokak'ta yaşayan 11 nüfuslu Badur ailesinin evinde, aşırı sıcaklarla birlikte yuvaların çıkan çok sayıda akrep görülmeye başlandı. Akreplerin evin toprak olan tavanından indiğini belirten baba Raif Baydur, ailece büyük korku ve endişe yaşadıklarını söyledi. Evlerinde 3 yıldır akrep gördüklerini, ancak bu yıl sayıların çok arttığını söyleyen Baydur, kendisi ve eşinin akrep tarafından ısırıldığını, hastaneye giderek tetanos aşısı yaptırdıklarını dile getirdi.


'ÇOCUKLARIM KORKUDAN EVDE YATAMIYOR'

Evdeki halı ve yastıkları kaldırarak akrep arayan ve bulduklarını kovaya koyarak dışarı atan Raif Bardur, çocuklarının korkudan evde yatamadığını söyledi. Bardur, "Ben evde olduğum zamanlar akrepleri topluyorum. Çocuklarım bu durumdan çok korkuyor. Önceki gün 13 yaşındaki kızım gördüğü akrebin korkusu ile bayıldı ve hastaneye kaldırdık. Ben evde olmadığım zamanlar çocuklarım korkudan amcalarının evlerine gidip yatıyor. Son zamanlarda hergün 20 ile 30 tane arasında akrep gördüğümüz oluyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz" dedi.
Mahallelerinde bir kaç evde aynı sorunun yaşandığını belirten Raif Bardur, evlerindeki akreplerin zehirli olduğunu ve bunlardan bir an evvel kurtulmak istediğini söyledi.
 

Benzer konular

Top