1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Evinizi nasıl düzenli tutarsınız

Konusu 'Gerekli Bilgiler' forumundadır ve GöLGe tarafından 6 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. GöLGe

GöLGe Uzman

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    1.130
    Meslek:
    ÖĞRETMEN
    Yer:
    KaYSeRi-BaTMaN
    Banka:
    1 ÇTL
    1. Günlük dağınıklığın üstesinden gelin

a. Odadan çıkmadan önce: Bulunduğunuz odayı terk etmeden önce birkaç saniyenizi ayırarak, yerinde olmayan şeyleri eski yerlerine koyarak dağınıklığın önüne geçebilirsiniz.

b. Kural oluşturun: Tüm ev sakinlerinin görebileceği şekilde kurallar tablosu oluşturun. Örneğin bu kurallardan ilki "Masa, sehpa ve konsolların üstü dışarıdan getirilen eşyaları bırakmak için değildir" olabilir. Kurallara uyulmadığı taktirde disiplini kendinize özgü yöntemlerle sağlayabilirsiniz.

c. Gelenler gidenleri aratmıyorsa: Evinize her yeni bir şey satın aldığınızda dolaplarınızda bulunan eski bir şeyden feragat ederek zamanla biriken ıvır zıvır yığınlarının önüne geçebilirsiniz.

2. Gruplayın

a. Mutfak dolaplarına ilk yardım: Mutfak dolaplarını süper marketlerdeki sisteme benzer bir biçimde gruplayabilirsiniz. Benzer kategoriler altında toplanan erzak ve mutfak gereçleri daha düzenli görünecektir.

b. Alışkanlığınızı değiştirin: Birgün mutlaka lazım olur düşüncesinden kurtulun. Bir eşyayı uzun süredir kullanmıyorsanız bu zaten o kadar elzem olmadığının da göstergesidir.

c. Giysileri ayıklayın: Her mevsim giyilmeyen giysileri ayıklayın. Örneğin kilo verdiniz ve bazı kıyafetleriniz olmuyorsa, onları giysi dolabınızda tutmayın.

3. Geri dönüşüm

Kullanmadığınız eşyaları geri dönüşüme göndererek hem çevreye, hemde evinize iyilik yapabilirsiniz. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] sitesine tıklayarak hangi malzemenin nerede geri kazanabileceğini öğrenmeniz mümkün.

2. patik

patik Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    374
    Ödül Puanları:
    3.080
    Meslek:
    Hemşire
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    524 ÇTL
    Obsesif olduğum için benim uzmanlık alanım. :D Teşekkürler Selda.

3. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    Okulda bunun esprisi dönüyor günlerdir..( :
    Arkadaşlarım benimle aynı eve çıkma hayali kuruyorlar da döverek evi toplatır bu bize diyorlar benim için =LL

Ben olmazsam bu listeyi tutuştururum ellerine :P

Sayfayı Paylaş