1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Evlenme teklifini hep erkekler mi yapar?

Konusu 'Kadın' forumundadır ve yaren* tarafından 18 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. yaren*
    Neşeli

yaren* Herşey olması gerektiği gibi ;) Özel üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
    Banka:
    416 ÇTL
    Geçmişte evlenme teklifi etmek sadece erkeklerin göreviydi. Oysa ki geleneklere göre kadınlar da dört yılda bir, 29 Şubat’ta dizlerinin üzerine çöküp evlenme teklif edebiliyorlar. Tabii bu, sadece dört yılda bir olabiliyor. Geri kalan zamanlarda ise bir erkeğin yüzük eşliğinde evlenme teklifi etmesi son derece normal karşılanıyor. Ama tabii zamanla roller değişiyor. Şimdilerde her 10 kadından biri evlenme teklifi almak yerine teklif etmeyi tercih ediyor; yüzde 50’si yani yarısı ise artık o özel güne saygı göstermiyor. Araştırmalar, kadınların artık “özel günlerine de eskisi kadar çok özen göstermediklerini ortaya çıkarıyor.

Erkekler ise durumun değişmesinden şikayetçiler. Evlenmek istemiyor değiliz. Ama bu özel soruyu soran taraf, biz erkekler olmalıyız. Birçok erkek bugün kız arkadaşıyla internette tanıştığını bile arkadaşlarına söylemekten çekiniyor. Bu yüzden erkeklerin kız arkadaşlarından evlenme teklifi aldıklarını itiraf etmeleri de oldukça zor ve kötü bir durum. Kadın ve erkek eşit olabilir ama bu, her şeyi yapabilecekleri anlamına gelmiyor diyor The Accidental Proposal kitabının yazarı Matt Dunn.

Bırakın, Biz Planlayalım! Dunn, neden böyle h*****tiğini ise şöyle açıklıyor: Böyle düşünmemiz bizim suçumuz değil. Bu, genetik bir durum; evlilik teklifinin elimizden alınması isteyeceğimiz en son şey. Yakın arkadaşı Stu’nun yaşadığı durumu bizimle paylaşıyor: Kız arkadaşı, Stu’ya evlenme teklif etti ve bu, Stu’ya ültimatom gibi geldi. Şu an evliler ama Stu, hâlâ evlenme teklifini yapacak tarafın erkekler olması gerektiğini savunur durur.

Şu bir gerçek ki kadınların birçoğu küçüklüklerinden itibaren evlenecekleri günün hayalini kurarlar. Ama Dunn’a göre erkekler de bu özel güne en az kadınlar kadar önem veriyorlar. Biz de aşık olduğumuzda sevdiğimiz kadının önünde diz çöküp evlenme teklifi edeceğimiz günü düşünürüz. Bu, hayatımızın en önemli, en mutlu anlarından biri olmalı, öyle ki yıllar geçse de her iki taraf da bu özel günü aynı heyecanla hatırlamalı diyor ve soruyor: Siz kadınlar neden böyle bir zevkten kendinizi mahrum bırakmak isteyesinizki? İşte bu yüzden yinede konuya klasik bakış açısıyla yaklaşmakta yarar var. Seçim sizin ama bize göre sakince bekleyip o özel günün hayalini kurmak en doğrusu.
    (Cosmopolıtan)

alıntı..

2. RUZG4R
    Küstah

RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

Beğenileri:
    3.380
    Ödül Puanları:
    10.580
    Banka:
    561 ÇTL
    diz çökmek ne yav gelsin Allahın emriyle istesin düşünürüz:D

3. eFSaNe_KaRTaL

eFSaNe_KaRTaL | çArŞı | Özel üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Yaşanıp da bitenden daha acıdır yaşanmadan bitenle
    Banka:
    44 ÇTL
    Türkiye de olmaz böle şeyler dai..:D
    Amerikan oyunu bunlar da :D

4. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    öyle gösteriye falan hiç gerek yok...kulağıma fısıldasın yeter...mekan olarak kuğulu park tercihimdir...burnumun ucu soğuktan kızardığında kulağıma benimle evlenir misin diye fısıldasın:)

yada elimden tutup götürsün nikah dairesine evet de desin:D

5. yaren*
    Neşeli

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Banka:
    416 ÇTL
    bak seenn nelerde istermiş..:D
    valla hiç aklıma gelmedi böyle bir şey.. Yok şöyle etsin yok böyle etsin diye düşünmedim..Ama ben edermiyim? ölsem etmem . öyle imaya felanda gelemem ,Ya gelir adam gibi eder yada gider ortası yok..

6. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    ben ederim belki bilmiyorum,büyük konuşmayayım ama sözümü esirgemem ben istiyosam söylerim:D
    isterim tabii ankarayı çok severim,benim için en anlamlı yer kuğulu park:D

7. yaren*
    Neşeli

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Banka:
    416 ÇTL
    get kıs sende bi evlenme teklifini bile edemeyen adamdan bişi olmaz uzak dursun:D

8. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    çok roımantik olmasın kızz:Daz sinirli olsun,kaba saba olsun:P

9. eFSaNe_KaRTaL

eFSaNe_KaRTaL | çArŞı | Özel üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Yaşanıp da bitenden daha acıdır yaşanmadan bitenle
    Banka:
    44 ÇTL
    ;;h;;h

10. yaren*
    Neşeli

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Banka:
    416 ÇTL
    öyle takıntım yok zaten arzım adam gibi adam olsun eşine evine sahip çıksın yeter..Bende sevmem öyle herşeye evet karıcığım tmm karıcığım diyen tiplerii.Yeri gelir esip gürler eş dediğin.. ama yalan değil olmasını çok istediğim bişi var yıllar sonra bile gözlerine baktığımda ilk günkü aşkını görebilmek..

Sayfayı Paylaş