1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Magazin 'Evlilik insan doğasına aykırı'

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Papatya tarafından 16 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.869
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    5.580 ÇTL

Pis Yedili dizisinde okul müdiresini canlandıran Ayşegül Aldinç yaşsız diye nitelenen kadınlardan. Bunu spor ve diyet yapmasına, ayrıca ruhunu özgür bırakmasına bağlıyor. Bir kez evlenen ve 6 ay sonra boşanan Aldinç evliliğin insan doğasına aykırı olduğunu belirtiyor ve rutinleşen ilişkilerin, tarafların birbirini idare etmesine dönüştüğünü söylüyor.

Pis Yedili dizisinde okul müdiresini canlandırıyorsunuz. Sizin okul yıllarınız nasıl geçti?
    Genellikle eğlenceliydi. Okula giderken acı çekenlerden olmadım hiç. Süper çalışkan bir öğrenci sayılmazdım. Ama dersi derste dinleyerek ufak tefek notlar tutarak sınavlarda iyi notlar alırdım.

Rol için her türlü değişikliğe mesela, 20 kilo almaya veya vermeye razı mısınız?
    Bu dizide kızıl peruk takıyorum mesela. Ama gayet başarılı bir uygulama, doğal efekti veriyor. Rengi ve modeli Gani Müjde ve ekibine ben önerdim. İlk yönetmenimiz Esma Sultan’ın daha sakin ensede topuz koyu renk saçlı ve bir giydiğini bir daha giyen tarzda bir kadın olmasını önermişti. Fakat sonralarında karakterin rengi ve çılgınlık dozu artınca çok daha iyi geri dönüşler aldık. Bedende radikal değişiklik meselesine gelince... Projenin nasıl bir proje olduğuna bağlı... Saçı bilmem ama metabolizmanla oynaman büyük fedakarlık...

Siz de öğretmen bir annenin kızısınız. Artı ve eksileri nelerdi?
    Artısı, disiplinin dozunun ev ve okuldaki ayarına şahit olunca daha rahat ediyorsun duygusal olarak. Annem resim öğretmeniydi ama dersleri gayet sakin ve belli bir otorite çerçevesinde geçerdi. Bu arada bir dönem annemin görev yaptığı okulda öğrenim gördüm. Dersteki annemle evdeki annem çok farklıydı. Eksisi ise çok iyi resim yapmama rağmen diğer öğrencilere haksızlık olmasın diye hep düşük not alırdım.

Malum okullar açıldı. 4+4+4 gibi yapılan değişiklikleri takip ediyor ve onaylıyor musunuz?
    Muhalafet edenlerin malum endişelerine de katılmamak mümkün değil. Öte yandan iyimser olmak mecburiyetinde olduğumuzda da şöyle düşünüyorum; küçük çocuklar küçük değiller artık, zeka olarak çok ilerideler. Onların büyük bir donanımla doğduklarına inanıyorum.
    Dikkat edin fark edeceksiniz. Bu yüzden uyum sağlamakta büyük problemlerle karşılaşmayacaklarını umuyor ve diliyorum...

Diyet yapmıyorum ama sporumu hiçbir zaman aksatmıyorum

Meltem Cumbul kendisinden yaşça küçük birisiyle evlendiği için çok eleştirildi. Sizce yaş farkı önemli mi? Kadının büyük olmasının ne gibi avantaj ve dezavantajları var?

Avantajı ve dezavantajı çiftlerin uyumu ve duygu durumu belirler... Murathan Mungan ne güzel söylemiş; “Bütün aşıklar aynı yaştadır” diye... Yaş farkı kuralını koyan kim? Erkekler fasıl heyeti, mahalle baskısı... Geçiniz... Bunlarla uğraşacaklarına tecavüzde dünyada üçüncüsüymüşüz ona yoğunlaşsın büyük büyük adamlarımız!
    Yaşça küçük erkek hayranlarınızdan çok iltifat ve talep vardır sanırım...

Ruhuma hiç takmadım kafamı... O kendini olabildiğince geliştirerek geriden geldi. Beden de sporla, düzgün beslenmek ve yaşamak da ruhuma eşlik edince, birileri farkı fark ediyor tabii.

Şu andaki aşkı yaşayış biçiminizle 20’li yaşlardaki yaşayış biçiminiz arasında ne fark var?
    Başlangıç itibarı ile kalp çarpıyor; işi bu. Başta karşınızdakinin tüm kusurlarına gözünüz kapalı hatta nerdeyse onu idealize eder konumdayken zamanla ayaklar suya eriyor

Fiziğinizi nasıl koruyorsunuz; her zaman diyette misiniz?
    Her zaman diyette olmak diye bir şey olabilir mi? Spor yaparsanız belli miktarlarda her şeyi yiyebilirsiniz. Sporu hiç aksatmıyorum. Asla yemem dediğim bir yiyecek yok. Nadir yediğim yiyeceklerse yağlı ve çok tatlı yiyecekler...

Film projesi yok ama yeni albüm yolda...

Kız “single’ından sonra müzikle ilgili yeni bir şey yapmadınız... Planlarınız neler?
    Var çok değişik bir proje. Şimdi onun üzerinde çalışıyoruz. Hem yeni şarkılar hem sunumu çok değişik bir formatta. Zor bir proje. Yorucu olacak dizi ile birlikte... Altından kalkabiliriz ama inanıyorum.

Film projesi var mı?
    Şimdilik yok.
    Sadece bir defa evlendiniz.

O da 6 ay sürdü. Peki şimdiki aklınızla evliliği tavsiye ediyor musunuz?

Bizim görebildiğimiz ya da gözümüze sokulan cemiyet ya da magazin evliliklerle sokaktaki sade vatandaşın evliliği arasında dağlar kadar fark var doğal olarak. Fakat bu uçurum bile evliliğin insanın doğasına aykırı olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Evlilik belli bir süre sonra rutine binince taraflar birbirini ya idare ediyor ya da aldatıyorlar... Bu gerçekle yüz yüze gelmek can sıkıcı şüphesiz... Bunu kabul edemediğimizden önce kendimizi sonra karşımızdakini aldatmıyor muyuz? Yine de ümitler yitirilmemeli. Sevgi dolu sadakati yüksek evlilik ya da bereberlikleri nazar boncukları ile donatmak, madalya filan takmak gerek.

Evlenince ne değişiyor da, boşanılıyor?

Sahiplenmenin artan dozu. Kendini bırakmışlık yani kişilerin birbirlerini her haliyle görmeleri, heyecanın katili... Bu da saçma aslında; ömür boyu heyecan duymak mümkün olsa hepimiz kalpten ölürdük!

Gazetevatan

Sayfayı Paylaş