1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Excel de gruplandırma butonu koymak.

Konusu 'Excel Çalışmaları' forumundadır ve osmanbayram tarafından 7 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. osmanbayram

osmanbayram Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Merhabalar

Excelde oluşturduğum sayfada birbiriyle ilişkili 4 satır var. Fakat her satırdan iç içe ilişkili, aşağıdaki tablo üzerinden açıklıyayım."+" gözüken yerlerde bir buton olduğunu düşünün ve ben basınca aşağı doğru açılsın tekrar basınca kapatsın.aşağıdaki tablo en açık hali. Konu hakkında yardımlarınız beklilyorum.

İyi Günler

+KS
    KS1
    KS2
    +SA
    +H
    +PG
    PG1
    PG2
    PG3

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.327
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.722 ÇTL
    Excelde belirli aralıktaki satırları gizleyip gösterme olayını fomül kullanarak yapabileceğinizi sanmıyorum ama makro ile yapılabilir. Nette rastladığım basit bir makro örneğini vereyim.

Sayfa üzerine bir ToogleButton atayın. Daha sonra bu botunun yordamına alttaki makro kodunu yazın. (Tıklama özelliğine göre Gizle/Göster özelliği kazandıralım)

Bu makro ile sayfa üzerindeki 3-7 (dahil) aralığındaki satırları gizliyoruz veya gösteriyoruz. Excel sayfasındaki sonuç sağdaki şekilde olduğu gibi tıklamaya bağlı olarak belirli aralıktaki satırlar gizleniyor veya gösteriliyor.
    Kod:
      Kodları görebilmek için ÜYE omalısınız !
    İlgili dosyayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Boyut: 8.5 Kb
    [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Son düzenleme: 15 Mayıs 2016

Sayfayı Paylaş