Kaynak ikonu

Excel ile Sınav Analizi yapalım -

İndirmek için giriş yapınız
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,717
Beğeniler
8,973
Takım
GALATASARAY
#1
Excel ile Sınav Analizi yapalım - Excel ile Sınav Analizi yapalım

Excel içerisinde işlerimizi kolaylaştıran bir çok işlev ve fonksiyonu barındırıyor. Biz şimdi basit düzeyde sınav analiz programı yapalım. Böylece bazı formüllerin nasıl kullanıldığını da öğrenmiş olalım.

İsterseniz uygulama dosyasını eklentiden indirebilirsiniz.

Konu: Excel ile sınav analizi
Zorluk: Basit / Orta

Bunun için aşağıdaki resimde görüldüğü gibi 3 sayfadan oluşan bir excel dosyası kullanıyoruz. Aynı isimleri kullanırsanız formülleri kullanmada zorluk çekmezsiniz....
Açıklamanın devamı için tıklayınız...
 
Son düzenleme:
Katılım
2 Ksm 2012
Mesajlar
3
Beğeniler
0
Yaş
25
#2
eLine koLuna akLına sağLık kardesim. prog biraz düzenLedim ve vize ödevim oLdu,sayende dersi geçeceğim tskrler .. ama hala progda anLamadığım tek bir nokta war doğru oLduğunda beyaz kutucuk içinde D yazıyor , yanlış oLduğunda Y yazıyor tmm da nasıL kutucuğu kırmızı yapıyor ?
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,717
Beğeniler
8,973
Takım
GALATASARAY
#3
En kolay bölümde takılmışsınız. Koşullu biçimlendirme ile ilgili konularımızda bunun fazlaca örnekleri mevcut. Koşula göre excelde istediğiniz hücreyi istediğiniz şekilde renklendirebilir veya şekillendirebilirsiniz.
 
Katılım
16 Arl 2012
Mesajlar
1
Beğeniler
0
#4
=PARÇAAL('Liste-Cevap'!$E1;1;1) Yazıyorum ama sağa doğru çektiğimde rakamlar hep aynı kalıyor. Hep aynı değer geliyor. Nedenini anlayamadım. Formülde nerede hatam var?
 
Katılım
29 Ksm 2016
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Yaş
44
#6
Arkadaşlar buradaki konu çok işime yaradı. Çok teşekkür ediyorum. Kitapçık türünü seçerek doğru yanlışı nasıl saydıracağım. Çok uğraştım yapamadım. Yardım ederseniz sevinirim.
 

Benzer konular

Top