1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Excelde açılır menü içeriğine link eklemek

Konusu 'Excel Çalışmaları' forumundadır ve sece02 tarafından 11 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. sece02

sece02 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Merhabalar,

Excelde bir turizm satış programı hazırladım.
    Sayfalar arası geçişi sağlamak için her sayfada sayfalara koyacağım linkler var.
    Bunları bir takım şekillerde yerleştiriyorum.Ancak çok fazla yer kaplıyor ve kopyala yapıştır işlemlerinde problemler yaşıyorum.
    Bir açılır menü yardımı ile bu işlemleri gerçekleştirmeyi düşündüm.
    Data sayfasına başlıkları azdım ve bu başlıklara gerekli linkleri ekledim.
    Açılır menüyü de oluşturdum.
    Ancak verilerin açılır menüde görünmesine rağmen linkleri çalıştıramadım.
    Makrolar hakkında hiç bir şekilde bilgi sahibi değilim.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkaaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Sevgi ve saygı dileği ile Dostçakalın...

2. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    burayi siz inceleyion egerki olumlu bir cevap bulamaz iseniz aksam yardimci olmuya calisacagim elimden geldigi kdar

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

xcel'e nasıl düğme eklersiniz?

Hesap tablonuzdaki herhangi bir hücrenin değerini artıracak yahut azaltacak düğmeler ilave etmek için Fırıldak - Spinners özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için dilediğiniz bir hücreye herhangi bir değer girin. Forms - Formlar araç çubuğundan Fırıldak aracının simgesine tıklayın. Farenizi kullanarak hesap tablonuzda istediğiniz hücreye dilediğiniz büyüklükte bir fırıldak çizin. Fırıldak üzerine sağ fare ile tıklayın; Nesne Biçimle - Format Object komutunu çalıştırın. Diyalog kutusunun Hücre Bağlantısı - Cell Link bölümünde sayının etkileyeceği adresi girin. Ayrıca diyalog kutusundan hücrenin alabileceği minimum ve maksimum değerleri de belirleyebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş