1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Excel'de satırlara bakıp değerleri toplama

Konusu 'Office Programları' forumundadır ve snngvn tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. snngvn

snngvn Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    arkadaşlar excelde şöyle bir tablom var;

A B C D E F G
    1 0 0 1 0 1 1
    1 1 1 1 1 1 1
    0 1 0 1 0 1 0

Tablo yukarıdaki gibi. Olay şu;

1. satıra baktım. A,D ve G sütünlarında ayrı ayrı 1 yazıyorsa bu benim için 1 demek olacak
    2. satıra baktım. A,D ve G sütünlarının bir tanesinde 0 yazıyor ikisinde 1 yazıyor. Bu benim için 0 demek olacak. Bir önceki satırda elde ettiğim sayıyla topluyorum 1+0=1
    3. satıra baktım. A,D ve G sütünlarında ayrı ayrı 1 yazıyor. Bu benim için 1 olduğundan bir önceki satırda elde ettiğim sayıyla topluyorum 1+1=2
    4. satıra baktım. A,D ve G sütünlarında ayrı ayrı 1 yazıyor. Bu benim için 1 olduğundan önceki satırda elde ettiğim sayıyla topluyorum 2+1=3
    5. satıra baktım. A,D ve G sütünlarının iki tanesinde 0 yazıyor bir tanesinde 1 yazıyor. Bu benim için 0 demek olacak. Bir önceki satırda elde ettiğim sayıyla topluyorum 3+0=3
    ..........
    .......
    mesela 2000 satır tarıyorum ve sonuçta 3 sütunun aynı anda 1 olduğu durumun sayısını elde etmiş oluyorum. Bu sayıyı da H1 hücresine yazmak istiyorum.
    Yardımlarınızı bekliyorum...

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.358
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.820 ÇTL
    Sadece A - D - G sütunları ile mi şlem yapılacak?

Örneğin 2. satırda hepsi 1 bu durumda formüle nasıl bir işlem yaptırmak gerekiyor?

Yani satırda herhangi bir şekilde 0 varsa o satı değeri 0 mı olacak?

3. ustaöğretici

ustaöğretici Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    sanırım 2 tane 1 varsa 1 olacak,ama 1ler tek ise 0 olacak ben oyle anladım bole mi?ona gore formul yazıcam.

4. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    =sumproduct(--(a2:a10=1);--(d2: D10=1);--(g2:g10=1))
    =topla.çarpım(--(a2:a10=1);--(d2: D10=1);--(g2:g10=1))

konu ile biraz ben arastirma yaptim olumlu cevap bunu buldum

Sayfayı Paylaş