1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

ExcelVBA.Net

Konusu 'Office Programları' forumundadır ve Murat OSMA tarafından 9 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. Murat OSMA

Murat OSMA Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    280
    Meslek:
    Excel & VBA Eğitmeni
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    6 ÇTL
    Merhaba cerezforum.com üyerleri,

İş hayatımızın vazgeçilmezi hâline gelen office programları hakkında kendinizi geliştirebileceğiniz, bilginizi bizimle ve tüm üyelerimizle paylaşabileceğiniz, ağırlıklı olarak Excel ve VBA (Visual Basic for Application) konusunda her türlü soru ve sorununuza interaktif olarak çözüm sunabileceğimiz ExcelVBA.Net - Excel VBA Destek Portalı isimli sitemize siz değerli cerezforum.com üyelerini de davet ediyoruz...

Sitemizde bilgi edinebileceğiniz bazı konu başlıklarını belirtmek istiyorum:

Excel Uygulamasındaki Menüler
    Excel içinde yerleşik bulunan Dosya, Düzen, Ekle vb.. menülerimize bir göz atalım.

Excel 'de Yerleşik İşlevler ( Formüller )
    Excel hücrelerinde kullanılabilecek yerleşik işlevler ile ilgili anlatımlarımıza buradan erişebilirsiniz.

Genel Makro Soruları
    VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

UserForm ve Diğer Nesneler
    UserForm ve üzerine eklenecek nesneler ile ilgili bilgileri bu alanda bulabilirsiniz.

UserFormTextBoxCommandButton
    ComboBoxListBoxCheckBox
    OptionButtonİmageLabel
    FrameToggleButtonMultiPage
    VBE PenceresiScrollBarSpinButton
    TreeViewListViewToolBar
    StatusBarProgressBarSpreadSheet
    MsgBox

Makro Örnekleri ve Dosyalar
    Birbirinden farklı işlemlerde kullanılabilecek makro kod örnekleri ile arşivinizi genişletin

Kullanıcı Tanımlı Fonksiyonlar ( KTF )
    Excel sayfalarında kullandığımız yerleşik fonksiyonlar ya da kendi yazabileceğiniz fonksiyonlar ile ilgili bilmek istedikleriniz, sorunlar ve çözümleri.

Excel ile Veritabanı Yönetimi
    Excel Veritabanları
    Access Veritabanları
    SQL Veritabanları
    LOGO
    ETA
    NETSİS
    Diğer Veritabanları
    ActiveX Data Object (ADO) , DAO, SQL dilleri ile ile Excel bağlantıları yaparak veritabanı yönetimi

Excel ile Web Sayfaları Veri İşlemleri
    Excel programınıza Web Sayfalarından veri alarak çalışabileceğiniz bölüm.

Excel ile Mail İşlemleri
    Excel ile MS Outlook, Outlook Express, Gmail vb. programlar ile mail işlemleri hakkındaki bölüm.

Class Module İşlemleri & OCX, DLL
    Excel VBA Class Module makro ile ilgili işlemleri, DLL, OCX gibi harici nesne uygulamalarını buradan takip edebilir; paylaşabilirsiniz.

Excel ve API (Application Programming Interface)
    API - Yazılım Programlama Arayüz Uygulaması

Diğer Excel İşlemleri, Sorun ve Çözümler
    Excel hakkındaki soru ya da paylaşımlarınıza kategori bulamadıysanız bu alana yazabilirsiniz.

Yazılı Dersler
    Excel konusundaki yazılı anlatım ders makalelerine buradan ulaşabilirsiniz

Görsel Dersler
    Excel konusundaki görsel anlatım ders makalelerine buradan ulaşabilirsiniz

Excel'in Püf Noktaları
    Excel konusundaki ufak ama önemli püf noktalara buradan ulaşabilirsiniz

Excel Okulu ile ilgili Soru ve Cevap Alanı
    Excel dersleri ile ilgili sormak istediklerinizi paylaşabileceğiniz alan

Ücretli İşlemler
    Özel Dersler
    Program İstekleri
    Ücretli Özel Dersler Ve Özel Programlamalar İle İlgili Bölüm

Excel ve Muhasebe
    Excel uygulamasını iş yaşantınızda Muhasebe ile birlikte kullanıyorsanız bu başlığı inceleyebilirsiniz

Excel ile Stok Yönetimi
    Farklı meslek dallarında stok takibi, kontrolü ve yönetimi ile ilgili sorun ve çözümleri bu başlık altında paylaşabilirsiniz

Excel ile İdari Yönetim
    Excel ile yapılan site, apartman, klup, vakıf, derne vb. yönetimleri, okul, sınıf, ders vb. uygulamaları, resmi dairelerin rutin işlem ve takipleri konularındaki Excel ile alakalı sorun ve çözümlerinizi bu başlıkta paylaşabilirsiniz

Excel ve İK & Kalite
    İş alanınız İnsan kaynakları, kalite yönetimi konularını kapsıyorsa bu başlıktan sorun ve paylaşımlarınızı yapabilirsiniz

Word
    Microsoft Word VBA konusu ile ilgili paylaşım bölümü

Outlook
    Microsoft Outlook VBA konusu ile ilgili paylaşım bölümü

VB , VBS , VB.Net Konuları
    VBS , VB.Net ve Visual Basic 6 proje çalışmalarının paylaşılabileceği bölümdür.

Programlar
    Program paylaşım alanı

Diğer Konular
    Excel harici diğer konuları burada paylaşabilirsiniz.

Çeşitli forumlarda; Excel VBA Access vb. konularında makale ve yazılar yazan. Çeşitli çalışmalara emek ve imza atmış deneyimli ekibimiz; kendini sürekli geliştirmek bilgi paylaşımında bulunmak; Excel dostlarına destek olmayı hobi ve ilke edinerek bilgi birikimlerini paylaşmak amacıyla 17.05.2008 Pazar günü kurucu üyelerinin katılımıyla yapılan geleneksel dostluk pikniğinde ilk olarak yeni bir site kurma fikrini ele almıştır. Yaklaşık bir ay içerisinde de gerekli hazırlıklar yapılmış ve 14.06.2008 tarihinde ExcelVBA.Net yayın hayatına başlamıştır.

Keyifli ve bilgi yüklü bir paylaşım ortamı sağlayabilmek dileğiyle.

Saygılarımızla
    ExcelVBA.Net Yönetim Ekibi

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.360
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.871 ÇTL
    Hocam üzülerek söylüyorum site tanıtımlarına forumumuz kapalı o yüzden linkleri editlemek durumundayım.

Linksiz şekilde site isminiz yine de kalsın. Oldukça faydalı bir site excel ile uygulama geliştirmek isteyenler için güzel bir kaynak. Ben de tavsiye ediyorum.

3. Murat OSMA

Murat OSMA Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    280
    Meslek:
    Excel & VBA Eğitmeni
    Yer:
    İstanbul
    Banka:
    6 ÇTL
    Sn. YoRuMSuZ, düzeltmeniz ve anlayışınız için teşekkür ederim.
    Bu konuda daha dikkatli olurum.

İyi çalışmalar...

4. Murat OSMA

Murat OSMA Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    280
    Meslek:
    Excel & VBA Eğitmeni
    Yer:
    İstanbul