1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ey can hangi demde olursan ol Hak için yan!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL

Kalbin bir aşk hikayesi vardır

Ne kadar kitap yazılmışsa hakkıyla anlatamamıştır
    Hak ve kul hangi lahzada vücut bulmuştur ecir için nefes sarhoş olmuştur
    Her kim riyadan sarf-ı nazar etmişse her ihsan ve lütfunu kalbinin sahibinden beklemişse masumdur

Kulun bir sevdası olmalı
    O’nun yolunda nefsini ve varlık adına neyi varsa adanmalı
    Şek ve zandan uzak durmalı sızlanmayı hak sanmamalı şikayetten kaçınmalı
    En yakını olan irade bahşederek seçim hakkı sunan nefsini özgür bırakan Rabbine yakarmalı

Şayet erişmezse bahtına umut
    Her ne olursa olsun kalbinin derinliğinde ukde eşenleri unut
    Seni senden daha ziyade düşünen ve esirgeyen her aczi yetinde vicdanına yetişendedir sonuç
    Ruhunu yeis ile alçaltma kal'ini hassasiyetinden çıkartıp karalar içinde avunma sabrı isyan sayma vakt-i nasiptir

Ömrünü vefa ve sadakate ram et
    Her kim aldattığını var sayıyorsa sefilliğine ver terk et
    Beşer olanı insanlaştıran kalbi niteliği ve irade-i teslimiyetidir illaki fark et
    Aklın derecelerine ulaş gönlün kısımlarını ve esrar-ı mecarasını yadsıma inşirah için ceht et

Bir sokak çocuğu olarak büyüdüm
    Beş yaşında Süphaneke diyemediğim için hoca tarafından kovuldum
    Dilim peltekmiş bilmiyorum ki neydi suçum arkadaşlarım adına ne kadar utandım
    Yıllarca cami ve bu misyon üzere olan insanlardan uzak kaldım bilinç altıma nedense anlatamıyordum niye soğudum

Şerri-i şeytanlar alalanmış riyadır
    Kalbin aynası ve vicdanı Nazargah olan yaratan Rahmandır
    Korkular bühtandır azap kimler için vardır kastedenler illaki esir-i muhatap mıdır
    Şayet nefesin vakti varsa yaratan Rab hala o nefese zaman tanıyorsa kaygıyla yaşama eftaldir

Ruhun tenden çıkması için bir vakti var
    Berzah ne kadar sükûnet içinde vakti lahzasını bekler ey yar
    Ruhumdan hicran damlaları nükseder içimde hüzün yumağı içinde gözyaşları akar
    Sen cehaletime bakma ar edep içinde kal edemediğime yanma yar niyetin masumluğu haktır aşk-ı rızadır

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş