1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ey hak bir çare zerk edip, kalbime nazar et!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 22 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Bilmem ki nasıl bir firkatteyim
    Ruhumu ve kalbimi ihsan eden hakkın, lahzasında ki bir yerdeyim
    Nasıl bir girdabın içindeyim, hangi asabiyetin derdindeyim, bir aczi yet içindeyim
    Ruhumu esir eden emelin seyrinde miyim, kalbimi niçin bu kadar ihmal etmekteyim

Anlamadan, idrake kavuşmadan
    Heyecan ve hevesin serencamında boğulmadan, zan ve gama dalmadan
    Akıl nimetini, izanın ülfetini, nefsin hergeleliliğine ve hoyratlığına bulaştırmadan
    Lahzanın kadrini, nefesi edebini, halin deruniliğini, aşkın hakikatini meraka sunmadan

Yaşamak adına taklidin içindeyim
    Ne derleri dert edinen, utanmayı bilmeyen, serkeşlik içinde geçinenim
    Şefkatin ve rahmetin hasredildiği nispette derbederim, bilmem ki ne den bu haldeyim
    Yalnızlığa itilen nefes miyim, sessiz ve sakin mekânları niye severim,ben ahenksiz miyim

Suallerin içinden niye çıkamıyorum
    Malumat sahibi olmadan mı düşünmeye çalışıyorum, çelişki yaşıyorum
    Niçin nazar ettiğim insanları yakine tanımaya çekiniyorum, takiye yi hiç sevmiyorum
    Aldatılmak istemiyorum, sadık olmak adına yabancılaşmıyorum, aşkı çok arzuluyorum

Kul olabilmek, o aşk ile nefeslenmek
    Hakikatin uğrunda iradeden vazgeçerek hakkın sevdasında köleleşmek
    Canı ve c*****, varlığın adına senin olanı, nefesin her katresinde ki ahu zarı vermek
    Bir nedamet hissine kapılmadan, zan v kaygı yaşamadan vecdinde solacak kadar gitmek

Her lahzasında esrarını koruyan adına
    Kanı ve canı murat eden, evvel emirde ruhu yaratan ve söz alan aşk namına
    Ahdin ve hesabın, mizanın ve arafın, mahşerin ve kıyamın, mühlet veren sevda şadına
    Feda olmak, dilediği nispette kul olmayı başarmak, ihsan ve ihlâs üzere coşmak adımsa

Bilmem ki neden tereddüt ederim
    Bir ömür nefsimi dikkate alarak sürünürüm, itibar ve rahata mı düşkünüm
    Varlık adına prangalarda mıyım, ruhumu dikkate almaz bir durumdayım, hüzünlüyüm
    Ruhumun hicran ahını aşikâr mı eylerim, sine-i sürurumdan kopan yapraklara üzgünüm

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş