1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ey kalbi suhuletini hasreden, esirgemeyen Biiznillah…

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL

Bilmem ki kızım mı desem
    Yüreğinden sökün eden himmeti nasıl ifade etsem
    Sineme sürur bahşeden, edebiyle gıyabi nazarları üzerine çeken
    İnsanın gönlünde coşku hissttiren, hilmiyle sabrı terennüm eden, sukutu ar bilen
    Derd-i gamını aşikar eylemeyen, öğrendiği ve azmettiği bilgiyi hayatına aksettiren bir erdem

Oysa hiç tanımazdım
    Zira kendi halinde yazmaya çalışan bir adamdım
    Vakit darlığı sıkıntısıyla tashih etmeye dahi fırsat bulamayan nazardım
    İçinde bulunduğum zaman, gönlüme ne düşmüşse o an yazan ve paylaşan hicrandım
    Birçok vefakar ve kalbi selim nefesler kıymet atfedip yorum yapsalar, kanaat yazsalar sızlanırdım

İnsan sabrınvecdiyle durulmalı
    Her lahzasında dirilmenin şevkiyle kanaate ram olmalı
    Sevdasını vuslata adamalı, aşkın her kadresinde kalbinin telleri inşirah yaşatmalı
    İrfan ve itibarı ancak O’nun rızasında anlamlaştırmalı, ruhunu celbedeb öteyle barışık olmalı
    Her nefesi, cazip sanılan teni, hissiyetı celbeden şerri, nefsin sefası olarak anlayıp, uzaklaşmalı

Biiznillah kardeşim kederli
    Suskun bırakan dertlerin çilesinde el hak muteberli
    İkinci bir doğuşun neşesiyle sezgide bereketli, hassasiyette dirlikli
    En önemli tavsiyem, aklını ve izanını, kalbini ve iradesini çok iyi değerlendirmeli
    Asla zan içinde beslenmeden, hüsn-ü zan için sarfettiği gayreti tedbirli şekilde sarf etmeli

Şair olamadığım için şiir yazamam
    Kıymetli okur ve dostların gösterdikleri teveccühe edepsizce karşı çıkamam
    Sadece “yazanım” yazdıran kudret adına heyecan duyan fukarayım, aşktan ne anlarım
    Sevda adına hangi kitabı okusam derin bir üzüntüyle sancı yaşarım, nadanlığıma çok inanırım
    Hanif yürekli, edebin en latifiyle hal ikliminde tesettürlü, hakikat için şevkli kardeşime en kalbi muhabbet ve hürmetlerimle efendim…

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş