1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Eylemciler Hastanelerde Fişleniyor mu?

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve KıRMıZı tarafından 9 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.778
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    375 ÇTL
    Eylemciler hastanede fişleniyor iddiası

Hastanelerin, Gezi Parkı eylemelerine destek gösterilerinde yaralanarak kendilerine başvuran vatandaşlar için ayrı bir form tuttuğu ortaya çıktı.

Ankara Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden, Başkent’teki hastanelere gönderilen formda, ‘biber gazı, yanık, travma’ gibi şikayetlerle sağlık kuruşlarına başvuran yaralıların isimleriyle birlikte ‘ayrı bir forma kaydedilmesi’ istendi.

Milliyet'in haberine göre, uygulama üzerine harekete geçen Türk Tabipleri Birliği hem Sağlık Bakanlığı’na hem de Kamu Hastaneleri Kurumu’na yazı göndererek, uygulamadan vazgeçilmesini talep etti: “Söz konusu formun, sağlık tesisleri dışında polisle paylaşıldığına dair genel bir kanı bulunmaktadır. Hastanın isim bilgisi de istenmek suretiyle ayrı bir kayda tabi tutulması, yaralanan kişilerin yeni bir baskıyla karşılaşma riski nedeniyle tıbbi yardım alamamalarına yol açmaktadır.

2. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Bir ögretmen abimizde bu sebepten hastaneye gitti. Fişlenmeye açık forum gerçekten.

3. CeBuR
    Keyifli

CeBuR [maximum hokeli] Özel üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    2.330
    Meslek:
    657/1
    Yer:
    artvin
    Banka:
    280 ÇTL
    bulunduğum yerde hastanede plis odası vardı epeydir gitmedim bilmiyorum ama bildiğim kadarı ile kişilerin kavga vs sebeplerle yaralanmasından dolayı polis kaydı ayrıca tutuluyor fişleme olayını polisin mobese lerle çözdüğünü düşünüyorum zaten gözaltına aldıklarını fotorafladıkları için neler yaptıkları biliniyor ..
    kanımca bu haklı eylemini yapmaya çalışan kardeşlerimin arasına karışan provakatörleri yakalamak için güzel bir yöntem. zaten eylemi provake etmeyen kişilerin bence korkacak hiç bir sebebi yok

Sayfayı Paylaş