Eylemciler Hastanelerde Fişleniyor mu?

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
34,514
Beğeniler
7,076
Şehir
TÜRKİYE
#1
Eylemciler hastanede fişleniyor iddiası


Hastanelerin, Gezi Parkı eylemelerine destek gösterilerinde yaralanarak kendilerine başvuran vatandaşlar için ayrı bir form tuttuğu ortaya çıktı.


Ankara Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden, Başkent’teki hastanelere gönderilen formda, ‘biber gazı, yanık, travma’ gibi şikayetlerle sağlık kuruşlarına başvuran yaralıların isimleriyle birlikte ‘ayrı bir forma kaydedilmesi’ istendi.

Milliyet'in haberine göre, uygulama üzerine harekete geçen Türk Tabipleri Birliği hem Sağlık Bakanlığı’na hem de Kamu Hastaneleri Kurumu’na yazı göndererek, uygulamadan vazgeçilmesini talep etti: “Söz konusu formun, sağlık tesisleri dışında polisle paylaşıldığına dair genel bir kanı bulunmaktadır. Hastanın isim bilgisi de istenmek suretiyle ayrı bir kayda tabi tutulması, yaralanan kişilerin yeni bir baskıyla karşılaşma riski nedeniyle tıbbi yardım alamamalarına yol açmaktadır.
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,293
Beğeniler
4,999
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#2
Bir ögretmen abimizde bu sebepten hastaneye gitti. Fişlenmeye açık forum gerçekten.
 

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
Katılım
1 Tem 2011
Mesajlar
2,734
Beğeniler
97
Yaş
38
Şehir
artvin
#3
bulunduğum yerde hastanede plis odası vardı epeydir gitmedim bilmiyorum ama bildiğim kadarı ile kişilerin kavga vs sebeplerle yaralanmasından dolayı polis kaydı ayrıca tutuluyor fişleme olayını polisin mobese lerle çözdüğünü düşünüyorum zaten gözaltına aldıklarını fotorafladıkları için neler yaptıkları biliniyor ..
kanımca bu haklı eylemini yapmaya çalışan kardeşlerimin arasına karışan provakatörleri yakalamak için güzel bir yöntem. zaten eylemi provake etmeyen kişilerin bence korkacak hiç bir sebebi yok
 

Benzer konular

Top