Facebook, fotoğraf albümlerine yeni özellik ekledi

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,662
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1


Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook yeniliklerine devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz haftalarda onaylanmış hesap ve profilleri duyuran, ondan öncesinde de yorumlara 'Cevapla' butonunu ekleyen Facebook, geçtiğimiz gün yeni özelliği Paylaşılan Fotoğraf Albümleri'ni duyurdu.

Her gün milyonlarca fotoğrafın yüklendiği Facebook'ta artık bu yeni özellik ile birlikte birden fazla kullanıcı aynı albüme fotoğraf yükleyebilecekler. Albüm oluşturulurken de albümü oluşturan kişi albümü herkese açık, katılımcıların arkadaşlarına açık ve sadece katılımcılara açık olarak seçebilecek.

Bu yeni özellik ile birlikte arkadaşlar arasında fotoğraf paylaşımını daha kolay hale getirmeyi amaçlayan Facebook, bu özelliğin düğün ve doğum günü partisi gibi ortamlarda birden fazla kişi tarafından fotoğraf çekildiği için bu özelliğin oldukça kullanışlı olabileceğini düşünüyor.

Öte yandan Facebook'un belirttiğine göre bu tarz oluşturulan bir fotoğraf albümüne en fazla 50 katılımcı katılabilecek ve her bir katılımcı en fazla 200 fotoğraf paylaşabilecek. Şu an sadece ABD'de kullanıma sunulan özellik ilerleyen zamanda tüm ülkelerde kullanılabilir hale gelecek.
 
Top