Facebook Gizlilik Kontrolünü Açtı!

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#1
Facebook geçtiğimiz Mayıs ayından beri gizliden gizliye yürüttüğü “Gizlilik Kontrolü” özelliğini artık tüm kullanıcılarına açtı.

Özellikle son zamanlarda hem sosyal medyada hem de uygulama dünyasında kontrol sorunu yaşayan ve durumun kendi kontrolünden çıktığını düşünen binlerce kişi o uygulamaları ve/veya sosyal medya platformalarını kullanmaktan vazgeçti. Durum böyle olunca facebook elini hızlı tuttu ve kişinin iletileri de dahil olmak üzere tüm paylaşımlarını kimlerin görebileceğini yönettiği paneli yani “Gizlilik Kontrolü” panelini tüm kullanıcılara açtı.

“Gizlilik Kontrolü” nedir ve neye yarar?

Gizlilik Kontrolü temel olarak sizin yapmış olduğunuz paylaşımları kimlerin görebileceğini kontrol ettiğinizi, bu izinleri yönetebildiğiniz ve bu güne kadar kullandığınız uygulamaların yani başka bir deyişle üçüncü parti uygulamalara verdiğiniz izinlerin kontrolünü sağlayabileceğiniz bir özellik.

“Facebook Gizlilik Kontrolü” Nasıl Yapılır?

1) Gizlilik Kontrol Paneline Giriş.


2) Gönderi Ayarları


3) Uygulama Ayarları Ve Uygulama Yönetimi


4) Profil Gizlilik Ayarı KontrolüSadece bu 4 adımı kullanarak tüm iletilerinizin ve 3 şahız uygulamaların kontrolünü elinizde tutmanız artık mümkün.

Kaynak: Milliyet
 

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,311
Beğeniler
168
#2
Face kullanıcıları için önemli olsa gerek . Ama yıllar öncesinde de benzeri uygulamalar vardı belki içerik olarak daha kapsamlıdır belkide kullanmı kolaydır bunun bilemedim :D
 

Benzer konular

Top