Facebook kullanıcılarına önemli duyuru ...!

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,281
Beğeniler
126
#1
Facebook bilgilerimizi satıyor
Sanal arkadaşlık sitesi Facebook, üyelerine ait kişisel bilgileri reklam şirketlerine satacağını açıkladı.

Site, yayınladığı bir ilanla 50 milyondan fazla üyesinin özel bilgilerini para karşılığı reklam şirketleriyle paylaşabileceğini duyurdu.

Basından alınan bilgilere göre özel hayatın korunması ile ilgili tartışmalara yol açan Facebook'un son kararı, ABD ve Avrupa ülkelerinde tartışmalara yol açtı. Fransa 'da Facebook aleyhine soruşturma açılması bekleniyor.
Türkiye 'de de son dönemde büyük ilgi çeken site, üyelerinin cinsiyeti, yaşı, cinsel tercihi, siyasi ve dinî görüşü, eğitim durumu ve çalıştığı işyerleri başta olmak üzere çok sayıda bilgiyi kaydediyor.

Facebook'a üye olan internet kullanıcılarının bu bilgileri vermeme hakkı bulunsa da, üyelerin büyük çoğunluğu özel hayatına ilişkin birçok bilgiyi yakın arkadaşlarıyla paylaşmak amacıyla profiline koyuyor

Alinti
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,464
Beğeniler
8,983
Takım
GALATASARAY
#2
Oldukça eski bir haber :) Bu konu epeyce sansasyon yaratmış İngiltere ve Amerika da askerlerin özel bilgilerini facebookta paylaşmamaları istenmişti :)
 
Katılım
16 Ksm 2008
Mesajlar
4,491
Beğeniler
38
Şehir
B!L€C€G!M
#3
O facebooktan kaynaklanmıyorda daha çok kimi siteler üye resmi çalıp ekleme yapıyorlar. Özellikle arkadaş sitelerine resim çalınmaları oluyor.
 

Hazangülü

Forum Onuru
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
10,281
Beğeniler
126
#4
Sorunum yok yinde dikkatli olmakta fayda var :))) ben cok kotu bir olay yasadim artik kolay kolay uye olmuyom hele bedava uyelik diyen cok yere birdahami tobeee
 

Benzer konular

Top