1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Facebook'un Sizden Habersiz Reklam Yayınlanmasını Engellemek için..

Konusu 'Facebook' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 24 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Sıkça Anasayfanızda rastlıyorsunuzdur, şahsen benim sıkça anasayfamda arkadaşlarım tarafından yayınlanan iletilerde görüyorum.
    Daha doğrusu kendileri yayınlamadığı halde facebook tarafından yayınlanan reklam gönderilerini görmektesinizdir.
    Bunun nedeni facebook sürekli kendini yeniliyor ve her gün yeni bir şeyler çıkıyor karşımıza. Bizlerde her ayarını tam olarak bilmediğimizden farkında olmadan bazı şeyleri açık tutuyoruz. Bunlardan biride 3. şahıs reklamları, bunun kesinlikle kapalı olması gerekli ki, sizin haberiniz olmadan arkadaşlarınıza reklamlar gitmesin. Hatta bu reklamlar yüzünden beğendiğiniz sayfa ve gruplardan yada arkadaş listelerinizden çıkarılabilirsiniz de benden söylemesi:)

Facebook Reklamlarını Engellemek için Yapmanız gerekenler..

1. Facebooka sayfanızın sağ üst köşesindeki ([​IMG]) bu işaretten [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] girin.
    2. Daha Sonra Hesap Ayarlarınızda sol köşedeki menüden en alttaki [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] girin.

3. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] diyip karşınıza çıkan ekranda, reklamları kimin görmesini istediğinize dair bi kutucuk göreceksiniz, oradaki "Hiç kimse" seçeneğini seçip değişiklikleri kaydet deyin.

4. [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] diyip karşınıza çıkan ekranda, reklamları kimin görmesini istediğinize dair bi kutucuk göreceksiniz, oradaki "Hiç kimse" seçeneğini seçip değişiklikleri kaydet deyin.

Ve işlem tamamdır:)

Not: Facebookun sizden habersiz yayınladığı reklamları malesef siz göremiyorsunuz, sizin dışınızda listenizdeki herkes görmektedir.. Bu yüzden arkadaşlarınız sizin yayınladığını düşünebilirler, sizin haberiniz olmadığı halde..

-Alıntı değil- :P

2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.354
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.771 ÇTL
    Facebooktan iyice kil olmaya basladim. Kimi ekler kimi siler kimi kendini gizler :)) Aksi gibi birde tunele gectik iyice karisti hersey :)

3. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Ben dedim ama sana geçme diye :D
    Facebook kıllığı da aştı:)
    Eskiden zaman geçirirdim orda ama bazen hiç açmıyorum bile:)

4. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL

ya zaten senin fecbookta tivitirde isin olmaz :P fecbooka girmezsin niye kiziyorsun ki :v:P yanin konun disi bir yer :))

silme olayina gelince silme degilde egerki hesabini durdurdu ise direk sayfanda silmis gibi gözüküyor acinca sonra yine geri geliyor :)))

5. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.354
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.771 ÇTL
    Dün akşam sunucuda sorun olunca haber vermek için girdim ama, nereye yazmam gerektiğini bile bulamadım. Yaşadığım yeri eklemek istedim onu bile kaydetmedi. Mutlaka benden kaynaklanan sorundur ama yıllardır bilirim face'yi ama insanların bu denli ne bulduğunu anlayamadım. Amacının dışına çıktığını düşünüyorum.

6. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.415
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    794 ÇTL
    Şu zaman tüneli tamamen kişinin isteği dışındada geçiriliyor. Bizzat ben facebookla çok uğraşmam zaman tüneline ise hiç bir işlem yapmadım bir baktım bende geçmişim:) Haka açıldı facebook biliyorsunuz buda dezavantajlar getirebilir. Bu özellikle facebooksuz yapamayanlar için kötü sonuçlar vermez umarım.

7. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Kesinlikle amacının dışında artık:)
    Hem kişiler hemde facebook kendi çıkarlarına dönüştürmüş durumda
    Bizim gibi facebooku esas amacında kullananlarsa malesef mağdur olanlar:)
    Arkadaşlarımın istemi dışında paylaşılmış o kadar reklam görüyorum ki anasayfamda. Bıktırdı artık:)

8. yaarennn

yaarennn Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    iyide ben bu dediklerinizi yaptım ve kullanmadıgım bütün uygulamaları kaldırdım hÂl gönderiyo şimdi ne yapıyım

9. ZeyNoO
    Melek

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Tam olarak bişey söyleyemem çünkü herkesin facebook ayarı gizliliği farklı.
    Beğendiğiniz sayfalar, katıldığınız gruplar, kabul ettiğiniz uygulamalar veyahut facebookun kendinden yan taraflarda çıkan reklamlara yanlışlıkla tıklamış olmanız bile buna neden olabilir. Bu yüzden şöyle yaparsanız kaybolur diyemem. Ama genel olarak bu ayarlar kapatıldığında reklamları engellemiş olursunuz.

10. KaRaNFiL

KaRaNFiL 1+1=3 :) bebegimiz saglicakla gel :)

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    730
    Banka:
    0 ÇTL
    Facebookta nisanlima bir profilimiz var. Dügünden sonra güzelcene bir temizlik yapicam listemizde ama :) Ailemle görüsebilmem icin iyi oluyor. Ama msnde var aslinda. Simdilik duruyor iste :)

Sayfayı Paylaş