Farah Fawcett hayata veda etti

Katılım
14 Arl 2008
Mesajlar
628
Beğeniler
11
#1
Dünyada olduğu gibi Türkiye'de de 'Charlie'nin Melekleri' dizisiyle ünlenip tanınan Amerikalı oyuncu Farah Fawcett, 62 yaşında hayata veda etti.WASHINGTON - Amerikalı oyuncu Farah Fawcett 62 yaşında hayata veda etti.
Kısa bir süre önce durumunun kötüleştiği açıklanan oyuncunun kolon kanseriyle 3 yıldır sürdürdüğü mücadeleyi noktaladığı belirtildi.
Türkiye'de 'Charlie'nin Melekleri' dizisiyle tanınan Amerikalı oyuncu Farah Fawcett'in yakın çevresi, oyuncunun 'son saatlerini yaşadığını' açıklamıştı.
Haberde, Los Angeles'taki hastanede yatan oyuncunun eski eşi Ryan O'Neal'in Fawcett'in başucundan ayrılmadığı da belirtilmişti.

FARAH FAWCETT
3 yıldır kolon kanseri tedavisi gören Fawcett, 70'li yılların başlarında tanınmayan bir oyuncu ve manken iken 1976'da bir ajans tarafından çekilip poster yapılan fotoğrafıyla tanındı. Fotoğraf 12 milyon satarken, aynı zamanda 'aslan saç' olarak adlandırılacak olan saç modeli dünyanın dört bir tarafında kadınlar tarafından taklit edildi. Charlie'nin Melekleri'ndeki rolüyle ününü katlayan Fawcett, 116 bölümlük dizinin aslında sadece 29'unda oynadı ve şansını sinemada, Hollywood'da denemek istediyse ama beklediği başarıyı elde edemedi.
70'li yıllarda '3 Milyon Dolarlık Adam' dizisinin yıldızı Lee Majors ile evlenen Fawcett, 1979'da ayrıldı ve 1982'de de unutulmaz 'Aşk Hikayesi' filminin yıldızı Ryan O'Neal ile uzun bir ilişkiye başladı. Çiftin 1985'de bir çocuğu oldu. Bugün 24 yaşında olan Redmond O'Neal uyuşturucu bulundurmaktan birçok kez yakalandığı için kısa bir süre önce tedavi görmek için küre katılma cezasına mahkum edildi.
2000'de bir komedide Richard Gere ile yeniden kamera karşısına geçen Fawcett, daha sonra kendisini anlatan bir dizide yer aldı. Kanser haberi ise 2006'da geldi. Kemoterapi gören yıldız 2007'de kanseri yendiğini açıklamıştı.

Kaynak
 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
Papatya Sanatçılar, Müzisyenler 0

Benzer konular

Top