Fatih Terim Açıklamalarda Bulundu

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, takımımızın Hollanda'nın Twente ekibiyle yaptığı hazırlık maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Çok iyi bir takıma karşı mücadele ettiklerini belirterek konuşmasına başlayan Fatih Terim, “Ben mağlubiyetlerden hoşlanmam. Ama hazırlık maçları da bunlar için var. Üzerinde duracağımız konuların bize geri dönüşünün gerçek olacağı maçlar bunlar. Eğer bir yerde iyi bir şey yapabiliyorsak, onları her zaman yapabiliriz demektir. İyi gitmeyen bir şey varsa, önemle üzerinde durulmalı demektir” ifadelerini kullandı.

Twente'nin bir hafta içinde Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına çıkacağına hatırlatan tecrübeli teknik adam, “Hazır bir takıma karşı oynadık. Bizden birkaç hafta öndelerdi. Bizim de gücümüz artacak, taktik çalışmalarımız ağırlık kazanacak, ortaya koyduğumuz futbol anlayışımız daha iyi benimsenecek. Bunların çalışmalarını yapacağız” dedi.

Fatih Terim, bir haftadır taktik idman çalıştıklarını anlatarak, “Daha çok çalışacağız. Oyuncularımız bunları yapacaklar, yapmak zorundalar, yapacak kapasiteleri var. Memnun kaldığımız şeyler de var. Eksikler, fazlalıklar buradan görünecek” diye konuştu.

Süper Lig'in başlama tarihiyle ilgili bir soruya, “Biz federasyonumuz nasıl hareket ederse, ona göre hareket ederiz. Gücümüz daha yerinde değil. En az bir 10 günümüz var, ilk maçımıza da 15-16 günümüz var. Bu, sezon başı için önemli bir zaman” cevabını veren Terim, “Bütün oyuncularımız aynı seviyede değil. Mesela Kazım'ın durumu çok iyi. Arda fiziksel olarak o kadar iyi değil. Bazı oyuncularımıza izin verdik. Bu tip örnekler var. Geçen sezondan kalma alışkanları bir anda bertaraf etmek, bu kadar kısa zamanda değiştirmek de o kadar kolay değil” şeklinde konuştu.

Takımımızın son transferi Uruguaylı Fernando Muslera'nın iyi bir kaleci olduğu için tercih edildiğini söyleyen başarılı teknik adam, 24 Temmuz Pazar akşamı Copa America final maçında Muslera'nın kalesini koruyacağı Uruguay'ı tutacaklarını belirtti.

Galatasaray'ın kaliteli transferler yapmak istediğini belirten Fatih Terim, “Yerli oyuncu için de hakikaten uğraşıyoruz. Ama çok zor olduğunu söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.


GALATASARAY.ORG
 

Benzer konular

Top