Fenerbahçe hakem kurbanı mı?

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Katılım
4 Ksm 2008
Mesajlar
5,523
Beğeniler
57
Şehir
Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
#1


Fenerbahçe'nin son dakika penaltısı ile mağlup döndüğü Bursa deplasmanında maça hakem Halis Özkahya'nın hataları damgasını vurdu...
Eski hakemler dün akşam oynanan Bursaspor - Fenerbahçe karşılaşmasını değerlendirdi... Ortaya çıkan ortak kanı Özkahya'nın maça büyük hataları...

Ahmet Çakar-Sabah

Hakemlerimizi çok kötü...
Hakemlerimiz zaten çok kötüydü. Halis Özkahya da bizi yanıltmadı. Tüm maçlarda hakem hatası vardır ama neredeyse her golde bir hakem hatasının yaşandığı lig ancak bize mahsustur.

Güiza'nın ilk golü ofsayt. Yardımcı hakem tespit edemedi. İkinci yarı Veli'nin Gökhan'a hareketi direk kırmızı ama maalesef Veli sahada kalıyor. Hele hele son dakikalarda Sercan, Halis Özkahya'ya penaltıyı öyle bir yedirdi ki inanılır gibi değil.

Hep söylüyorum, Halis Özkahya yetenekli olabilir ama kafasının içi hakemlik gibi yüzde 50-50 düşünülüp yapılması gereken bir iş için uygun değil. İşte görüyorsunuz belki de verdiği bu penaltıyla Fenerbahçe'yi yarışın dışında bırakabiliyor.


Metin Tokat-Milliyet

Ofsayt...Penaltı değil...
Uğur Boral’ın pas attığı anda İspanyol oyuncu, rakip kale çizgisine toptan ve rakip oyunculardan daha yakındı. Yardımcı hakem Adil Sinem tespit edemedi. Golden sonra iki takım için de verdiği faullerde tutarlı değildi. Otoritesini kurmakta zorlandı.

Oyuncular, her karara itiraz ettiler. İlk yarıda ceza alanı önünde Uğur Boral’ın, Mustafa Sarp’a yaptığı kontrolsüz hareketi sonrası sarı kartını da kullanmalıydı. Emre’ye yapılan faullere gerekli önlemi alamayınca, sinirlenen yıldız oyuncu sarı kart gördü. Veli’nin, Gökhan Gönül’e karşıdan kayarak rakibinin sağlığını tehlikeye sokan müdahalenin sonrası gösterdiği kartın rengi sarı değil, kırmızı olmalıydı.

Hava topu mücadelesi sonrası Lugano’ya gösterdiği sarı gereksizdi. Volkan Demirel’in, Sercan’ın üstünden topu yumrukladığı pozisyondaki kontrolsüz hareketi tartışmalıydı. Rakibine yaptığı harekette penaltı kararı verilebilirdi. Vederson-Sercan mücadelesinde verdiği penaltı kararı yanlıştı. Vederson’un ayağı yerdeydi. Sercan rakibine takarak düştü. Hakemi aldatmadan sarı kart göstermeliydi.

Halis Özkahya, tedirginliği, pozisyonlara uzaklığı, oyunun sertleşmesine gerekli önlemi alamaması, kartlarını yerinde ve zamanında kullanamaması ile skoru etkileyen hataları sonucunda başarısızdı.


Bülent Yavuz-Akşam

Halis Özkahya maçı mahvetti...
Hakem Halis Özkahya dün akşam maçı adeta çığırından çıkaran ve bu skora sebebiyet veren kişiydi. Maç futbol maçı değil adeta bir rugby maçı gibiydi. İtmeler, çekmeler, vurmalar gırla gitti.

FIFA, 'Yıldız oyuncuları koruyacaksın' hadi bırak bunu yine aynı FIFA 'İyi bir hakemin öncellikle futbolcuların sağlığını koruması gerektiğinin' altını kalın bir çizgiyle çiziyor.

Gelin görün ki Halis Özkahya bu kuralı adeta linç etti. Bekir Ozan kırmızı kart almalıydı. Keza Veli, Gökhan Gönül'e öyle bir tekme attı ki çocuğun ayağı kırılmadıysa Allah'ın sevgili kuluymuş. 'Lütfen bir sarı kart Halis Özkahya' bilmem anlatabiliyor muyum!

Fenerbahçe'nin golü ofsayt. Kaleci Volkan'ın Sercan'a yaptığı hareket yüzde yüz penaltı olmalıydı. Deivid, Rok'u adeta yerle bir etti ne sarı var ne faul. Semih gole gidiyor, tekme yiyor hakem Özkahya ne sarı veriyor, ne kırmızı. Lugano bir sarı aldı 5-6 defa da ikinci sarı kartı alacak hareketler yaptı ama maalesef ikinci sarıyı görmedi.

Güiza gole gidiyor ofsayt bayrağı kalkıyor kesinlikle ofsayt yok. Ve final!.. Bursa'nın penaltısı kesinlikle penaltı değil. Vederson'un Sercan'a hiç bir teması yok.
Temas varsa da penaltıyı gerektirecek bir durum yok.
 
Top