Fenerbahçe'de bir yönetici daha bırakıyor

Katılım
25 Hzr 2011
Mesajlar
40
Beğeniler
0
Yaş
24
#1


Fenrbahçe'de Nihat Özdemir'den sonra bir başka tecrübeli isim Abdullah Kiğılı da gelecek yıl yapılacak kongreden sonra yeni yönetimde yer almayacak.

Fenerbahçe Yönetimi'nde Yaprak Dökümü devam ediyor. Hürriyet gazetesinin iddiası şu şekilde;

Sarı lacivertlilerdeki ayrılıklar zinciri, Başkan Aziz Yıldırım'ın sağ kolu Mahmut Uslu ile başlamıştı. Daha sonra başkanın yıllardır birlikte mücadele verdiği arkadaşlarından Nihat Özdemir 2012'den itibaren yönetimde olmayacağını açıklamıştı. Şimdi de yönetimden bir dev isim daha gidiyor.

Yoğunluk nedeniyle


2012'de yapılacak seçimler ile birlikte Abdullah Kiğılı da yeni oluşturulacak yönetim kadrosunda yer almayacak. Yakın çevresine, kimseye herhangi bir kırgınlığı olmadığını söyleyen Kiğılı'nın sadece yoğun iş temposu nedeniyle böyle bir karar aldığı, artık 68 yaşına geldiğini ve görevini gençlere bırakması gerektiğini belirttiği öğrenildi.

3 yılda çok şey yaptı


2009 seçimlerinde Aziz Yıldırım yönetimine giren Kiğılı'nın, başkanla bir dönemlik (3 yıl) anlaşma yaptığı ve 2012'de gerçekleştirilecek seçimlerde yönetime girmeyeceğini önceden söylediği ortaya çıktı. Tecrübeli yönetici bu süre içinde Fenerium'ları belirli bir seviyeye getirip görevi bırakacağını bildirmişti. Kiğılı, gerçekten de geçen süre zarfında Fenerium'da önemli icraatlara imza atarken, önceki sezon son hafta kaçan şampiyonluğun travmasına rağmen gelirleri artırarak başarılı bir performans gerçekleştirmişti. Sarı lacivertli kulüp bu yıl da şampiyon olduktan sonra Fenerium'un gelirleri rekor derecede artmıştı.

Artık kavgalı ayrılmıyorlar

Fenerbahçe'de Özdemir ve Kiğılı'nın veda kararları ile birlikte yeni bir sayfa da açılıyor. Geçmiş yıllarda yönetimden ayrılan Hakan Bilal Kutlualp, Hulusi Belgü, Uğur Dündar, Atilla Kıyat ve Sadettin Saran gibi yöneticiler hep kavgalı olarak veda etmişlerdi. Bugünse durum tam tersine dönmüş durumda. Yöneticiler artık ayrılmadan çok daha önce belirtirken, Fenerbahçe'ye yakın çevreler bunun çok önemli bir gelişme olduğunu belirtiyor.
 

Benzer konular

Top