Ferrari'nin Hedefi 0.3 Saniye

Katılım
14 Şbt 2007
Mesajlar
398
Beğeniler
7
#1
Ferrari'nin hedefi 0.3 saniye


Ferrari üç yarıştan ikisini kazandı ama klasmanda McLaren'in gerisindeFerrari, Formula 1 sezonunun dördüncü yarışı İspanya Grand Prix'sinde tur başına saniyenin onda üçü oranında bir hızlanma bekliyor.

Ferrari, ilk üç grand-prix sonunda en büyük rakibi olarak görünen McLaren'in 13 Mayıs'taki İspanya yarışına kadar yapacağı olası iyileştirmelere karşılık tur derecelerinde ilerleme kaydetmeyi umuyor.

İtalyan takımının test pilotu Marc Gene, Marca gazetesine yaptığı açıklamada, "aracımıza sezonun ilk ciddi güncellemesini uygulayacağız. Tur başına 0.2 veya 0.3 saniyelik bir hızlanma hedefliyoruz" dedi.

Barcelona'da önemli aerodinamik modifikasyonlarla yarışacaklarını ifade eden Gene, Ferrari F2007'nin radikal iyileştirmelere sorunsuz uyum sağlayacak şekilde özel olarak tasarlandığını belirtti.

Geliştirilmiş F2007'nin gelecek hafta Barcelona testinde pistte olacağını ifade eden 33 yaşındaki pilot, "bu aracın performansını yükseltmek için birden fazla seçeneğimiz olduğunu biliyoruz" dedi.

Ferrari'nin Fin pilotu Kimi Raikkonen, Bahreyn Grand Prix'sinden sonra F2007'nin startta ve tek turlarda yeteri kadar hızlı olmadığından şikayet etmişti.
 

Benzer konular

Top