1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi.

"BENİM DÜNYAM" konulu resim yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sizi de bu yarışmaya katılıma davet ediyoruz...

fıkralar

Konusu 'Fıkra' forumundadır ve m.i.d. tarafından 13 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. m.i.d.

m.i.d. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    170
    Banka:
    0 ÇTL
    BİRAZ DA GÜLELİM...
    KARATEPELİ FIKRALARI
    DEVEKUŞU AVI
    Karatepeli devekuşu avlamaya çıkmış. Bir bakmış bir devekuşu sürüsü. Silahını çıkartmış, nişan almış. Tam ateş edecekken tehlikeyi sezen devekuşları başlarını hemen kuma gömmüşler.
    Karatepeli sağa sola bakmış :
    -Ulan nereye gaçtı bu hayvanlar ?!!!... demiş.

CEHENNEM
    Karatepeli ölmüş, günahları fazlaymış, cehenneme atmışlar. Zebaniler sille tokat dövmeğe başlamışlar:
    Karatepeli bağırmış:
    -Bakın böyle yaparsanız sonra hiç kimse gelmez !

SİNYAL
    Karatepeli oğlunu tamircinin yanına çırak vermiş. Bir gün ustası küçük Karatepeliye demiş:
    -Ben bu arabanın sinyallerini yakayım, arkadan bak bakalım lambalar yanıyor mu ?
    Küçük Karatepeli arabanın arkasına geçmiş, ustasına seslenmiş:
    -Yanıyor...
    -Yanmıyor...
    -Yanıyor...
    -Yanmıyor...
    -Yanıyor...

BALERİN
    Karatepeli ilk defa baleye gitmiş. Bakmış balerinler parmaklarının uçlarında dans ediyor:
    -Daha uzun boylu gızları seçselerdi ya , demiş.

GAZOZ
    Karatepe’de gazoz satışları hiç de iyi değilmiş. Firmalar konuyu araştırmışlar. Sebebini de bulmuşlar, çözümünü de. Satışlarda patlama yaşanmış.
    Meğer Karatepe’ye gönderdikleri şişelerin dibine “Öteki taraftan açılır!” diye yazmışlar.

AMELİYAT
    Karatepeli ameliyata giriyormuş. Ameliyat başlarken doktorlar maskelerini takmağa başlamış. Karatepeli:
    -Boşuna maske takmayın, hepinizi tanıdım!

KARATEPELİ’NİN HAPLARI
    Karatepeli hastalanmış, Adana’daki bir doktora gitmiş. Doktor Karatepeli’yi tepeden tırnağa muayene etmiş, tahliller yapmış. Sonunda da birkaç ilaç yazmış. Karatepeli reçeteyi almış, eczahaneye gitmiş. Eczacı ilaçları raftan indirmiş, başlamış anlatmağa:
    -Bak, demiş, şu kırmızı hapları kalp için içeceksin. Mavi haplar mide için, beyaz haplar akciğer için, siyah haplar da karaciğer için.
    Karatepeli haplara garip garip bakmış. Eczacı:
    -Anladın mı ağa, diye sormuş.
    Karatepeli:
    -Ben annamasına annadım da bağalım bu haplar gedecekleri yeri biliyor mu ?

NÜFUS CÜZDANI
    Bir köydeki Karatepelilere nüfus cüzdanı verilmediği anlaşılmış. Nüfus memurları Karatepelilerin köyüne gitmişler. Yanlarında fotoğraf makinesi ve boş nüfus cüzdanları varmış. Köye geldiklerinde bir de bakmışlar ki bir kişi dışında bütün köy halkı ormana ağaç kesmeye gitmiş. Geri dönüp tekrar gelmek mümkün değil, köy halkının dönüşü de ancak akşam saatlerinde olacak. O kadar beklerlerse dönüşleri gece yarısını bulacak. Bir nüfus memuru demiş ki:
    -Bunlar biraz saf insanlardır. Biz şu Karatepeli’nin fotoğrafını çekelim. Bütün nüfus kağıtlarına aynı fotoğrafı yapıştıralım ve bizdeki nüfus kaydına göre nüfus cüzdanlarını dolduralım.
    Öyle de yapmışlar. Kadın, erkek, çocuk her nüfus cüzdanına aynı fotoğrafı yapıştırmışlar. Bütün nüfus cüzdanlarını hazırlamışlar. Akşam tam dönecekken köy halkı ormandan gelmiş. Hepsine nüfus cüzdanlarını dağıtmışlar. Cüzdanı alan, şöyle bir cüzdana bakıp “Sağolun!” deyip cüzdanı cebine koyuyormuş. “Acaba hiç işin farkına varan olmayacak mı ?” diye düşünürken bir Karatepeli’nin dikkatli dikkatli nüfus cüzdanına baktığını görmüşler. Memurlar:
    -Ne o ? Bir şey mi var ? Yoksa yanlış fotoğraf mı yapıştırılmış, diye sorarlar.
    Karatepeli dalgın dalgın:
    -Bir yannışlık felan yok. Fotoğraf benim fotoğrafım, amma benim böyle bir mintanım (gömleğim) yok.

2. k@LpSiz_K@fKéF

k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    B!L€C€G!M
    Banka:
    50 ÇTL
    Karatepeli fıkraları Adana'da çok anlatılır
    Güzeldi hepsi sağoL

3. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    714 ÇTL
    KARATEPELİ’NİN HAPLARI
    Karatepeli hastalanmış, Adana’daki bir doktora gitmiş. Doktor Karatepeli’yi tepeden tırnağa muayene etmiş, tahliller yapmış. Sonunda da birkaç ilaç yazmış. Karatepeli reçeteyi almış, eczahaneye gitmiş. Eczacı ilaçları raftan indirmiş, başlamış anlatmağa:
    -Bak, demiş, şu kırmızı hapları kalp için içeceksin. Mavi haplar mide için, beyaz haplar akciğer için, siyah haplar da karaciğer için.
    Karatepeli haplara garip garip bakmış. Eczacı:
    -Anladın mı ağa, diye sormuş.
    Karatepeli:
    -Ben annamasına annadım da bağalım bu haplar gedecekleri yeri biliyor mu ?

süperlerdi:v

4. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    330
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka:
    1.515 ÇTL
    Nüfus cüzdanı güzeldi:D

5. m.i.d.

m.i.d. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    170
    Banka:
    0 ÇTL
    saolun arkadaşlar beğendiğinize sevindim =))