Filipinler'de Ölü Sayısı 274'e Çıktı

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,340
Beğeniler
6,891
Şehir
Seattle.
#1


Filipinler Milli Afet Riski Azaltma ve Yönetimi Merkezi, ülkenin güneyini vuran Pablo (uluslararası adı Bopha) kasırgası sonucu ölü sayısının 274'e yükseldiğini açıkladı.

279 KAYIP, 339 YARALI

Filipinler Milli Afet Riski Azaltma ve Yönetimi Merkezi Başkanı Benito Ramos, ülkenin güneyindeki Mindanao adasını vuran Pablo kasırgası sonucu ölümlerin en çok toprak kaymaları ve sel sonucu yaşandığını belirtti.

Afet sonucu en çok ölümlerin ise adanın Compostela Valley ve Davao Oriental illerinde yaşandığını aktardı. Ramos, afet sonucu 339 kişinin yaralandığını ve 279 kişinin de kayıp ilan edildiğini ifade etti.

Filipinler'in güneyindeki Mindanao adasını dün vuran Pablo kasırgası, gece şiddetini azaltarak Güney Çin Denizi'ne doğru ilerlerken, arkasında büyük yıkım bıraktı. Kasırga şiddetli yağış ve hızı saatte 210 kilometreye ulaşan rüzgar getirmişti. Felaket sonucu bölgede ağaçlar devrilirken, toprak kaymaları, su baskınları oluştu. Bölgede iletişim ve elektrik hatları koparken, yıkılan köprülen sonucu bazı yerler ile ulaşım kesildi.

FİLİPİNLER'DE KASIRGA DURMUYOR

Pablo, Filipinler'i bu yıl vuran 16. kasırga oluyor. Filipinler'i her yıl vuran yaklaşık 20 kasırga ve fırtına sonucu yüzlerce insan ölüyor. Pablo'nun, ülkeyi bu yıl vuran en şiddetli kasırga olduğu ifade ediliyor.

Filipinler'i Aralık 2011'de vuran Sendong (uluslararası adı Washi) kasırgası sonucu bin 200'den fazla kişi ölmüştü.

 
Top Bottom