Firefox 3 Rekora Hazır

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,721
Beğeniler
136
#1
Uzun süredir çıktı çıkacak diye beklerken sonunda popüler internet tarayıcısının son sürümü Firefox 3 kullanıcılarla buluştu. Yeni sürümü rekor sayıda kullanıcının indirmesi bekleniyor.

Haftalardır beta sürümleri üzerine konuşulan ve son sürümü ilgiyle beklenen tarayıcı Firefox 3 sonunda indirilmek üzere internete yerleştirildi.

Mozilla bundan kısa bir süre önce bir nevi kampanya niteliğinde sayılabilecek bir uygulamaya giderek son sürümün rekor sayıda kullanıcı tarafından indirilmesine yardım edilmesi için kullanıcılardan istekte bulundu.

24 saat içerisinde mümkün olan en yüksek rakama ulaşarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi amaçlayan şirket dün akşam saatlerinden itibarenson sürümü kullanıcılara açtı. Yazıyı hazırladığımız saatte site üzerindeki form üzerinden 4,5 milyon kişinin indireceğini vadettiği tarayıcının rekor kırarak kitaba girip girmeyeceği merak konusu.

Daha önceki haberlerimizde de yer verdiğimiz tarayıcının son sürümünde akıllı adres çubuğu, daha süratli dolaşım ve arttırılmış güvenlik gibi temel yenilikler yer alıyor.

Firefox 3'ü indirmek için tıklayın...

Güncelleme:
Öte yandan Internet Explorer ile halen çok yüksek oranda pazara hakim olan Microsoft'un, Mozilla çalışanlarını tebrik ederek ofislerine IE logolu bir pasta göndermesi de şu sıralarda sıklıkla konuşulan olaylardan birisi oldu.

Üzerinde "(programın çıkışı için) tebrikler. Sevgiler, IE ekibi" yazan pasta için internet üzerinde farklı yorumlar da yer alıyor. Bir kısım kullanıcılar olayı Microsoft'un reklam hamlesi olarak yorumlarken diğer kesim ise bu jest ile taraftar toplamayı amaç edindiklerini iletiyor.
 

Benzer konular

Top