1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Fırında Kaşarlı Milföylü Tavuk Tarifi Nasıl Yapılır

Konusu 'Diyet / Mutfak' forumundadır ve yaren* tarafından 4 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. yaren*
    Neşeli

yaren* Herşey olması gerektiği gibi ;) Özel üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
    Banka:
    416 ÇTL
    Fırında Milföylü Tavuk - Milföylü Tavuk

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

1 Kaç kişilik hazırlamak istiyorsanız o kadar tavuk budu
    2 Kaç tane tavuk budu kullanıyorsanız o kadar adet milföy hamuru
    3 rendelenmiş kaşar peyniri
    4 biraz salça
    5 biraz köri
    6 tuz
    7 karabiber
    8 biraz kekik
    9 1 yumurta sarısı

Tarifin Hazırlanışı

1 Tavuk butlarınızı çok az tuz koyarak yumuşayana kadar haşlayınBu arada salçayı bir çay kaşığı tavuk suyla ezin baharatlarıda ekleyip karıştırın fırın tepsinizi yada borcamınızı yağlayın Milföy hamurlarından birini alıp merdane yada oklava yardımıyla çok az büyütün(butunuzu kemikli uç bölümü hariç saracak kadar) orta blümüne biraz kaşar serpin butunuzun iki tarafınada hazırladığınız salçalı karışımdan sürüp milföyün ortasına koyun üzerinede bol kaşar koyup Uç kemikli bölüm hariç
    2 butunuzu milföyle sarın en uçtaki kemikli kısma folyoyla sararak kaplayın Butun alt kısmı üste gelecek şekilde tepsiye dizin Bütün butları bu şekilde hazırladıktan sonra üstlerine yumurta sarısı sürün 180 derece ısıtılmış fırında milföyler iyice kızarana kadar pişirin

Afiyet olsun

2. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey