1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Firkatin yüreğe hüzün zerk eden, bazen alıp götüren kederi!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 19 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL

Suzinakmakamından tambur girişini dinliyorum
    Sessizliğiniklimine çekilerek düşlerimle makulleşiyor ve içimi çekiyorum
    Nekadar ah u zarım varsa, umut damlaları sabrımı zorlasa da, hiç ses etmiyorum
    Sankibir başka mekân duygu dağlarının arasındayım, gözyaşlarımı tutamıyorum

SezaiKarakoç geliyor aklıma, ne kadar imreniyorum
    Nesirve şiirlerini okurken, risalelerin zerk ettiği ibreti solurken irkiliyorum
    MehmetAkif’in kanaati, heva ve heves karşısında ki edebi nezaketiyle yoğruluyorum
    Said’iNursi hazretlerinin yamalıklı yorganı ve tiryakisi olduğu çay ile cefaya feyzkattığına şaşıyorum

Âlimlerne eziyetler çekti, ilim için ceht etti
    Dervişve arifler himmet ve hizmet adına varlıklarından vazgeçip erişti
    Yolunistikameti belliydi, sevda kararmayan bir meşkti, aşk zaten en aziz şerefti
    Nedenve niçin gerekçeli, akıl ve vicdan nitelikli, gönül ihsan ile mücehhez olmasıgerekirdi

Önyargılardanyürekler arınmalı, yeni sayfalar açılmalı
    Korkuyugönülde barındırmaktan kurtulmalı, hesap adına hakla barışık olunmalı
    Nekadar kayıtsız katılırsak, hassasiyeti bırakırsak, ibadet adet üzre olur,ihyası boştur
    Aklınve izanın ihtiyacı olan bilgi ve basiret zaruret olmalı, kul, nefsi esarettenkurtulmalı

MustafaCİLASUN

Sayfayı Paylaş