1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Fiziğin günlük hayatta önemi

Konusu 'BilgiBANK' forumundadır ve RUZG4R tarafından 25 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. RUZG4R

  RUZG4R ÖylesinE ♔ Özel üye

  Katılım:
  8 Ekim 2011
  Mesajlar:
  6.077
  Beğenileri:
  3.355
  Ödül Puanları:
  10.580
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  2.720 ÇTL
  Fizik biliminin günlük yaşamdaki önemi nedir ?

  Fizik teori ve ilkeleri günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden olmuşlardır.

  Fizik bir yandan cisimlerin düşmesi, ışığın yayılması, titreşimler, sürtünmeler gibi her gün tanığı olduğumuz çok sayıda doğa olayıyla ilgilenir; öte yandan uygulama alanının çeşitliliği nedeniyle günlük hayatımızın her zaman içindedir. Fiziğin en önemli konularından biri olan elektrik olmasaydı yaşama düzenimizin nasıl olacağını düşünebiliyor musunuz?

  Doktorların vazgeçilmezlerinden olan röntgen cihazlarının bulunması ve bugünkü seviyeye gelmesi, nükleer enerjinin kullanılmaya başlanması, transformatörler, elektronik cihazlar gibi birçok ürün fizik yasa ve teorileri sayesinde gelişti. Pilin icat edilmesi elektrik akımının incelenmesine yol açtı. Elektriğin sırlarının çözülmeye başlamasıyla telgraf, telefon, akümülatörler, elektrik lambası, dinamo gibi birçok pratik araç günlük hayatımıza girdi.
   
  KıRMıZı bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş