1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Flash bellekte sorun yardım!!!!!!!

Konusu 'Yazılım / Donanım / İşletim Sistemleri' forumundadır ve aytech23 tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. aytech23

aytech23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    30
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Banka:
    0 ÇTL
    Arkadaşlar benim kinngston flash belleğim var ama okulda öğretmenim takıo bilgisayarda çalışıyor.Ama benim biligisayarda çalışmıyor.Başka arkadaşımın pc dede denedim çalıştı.Arka taraftan taktım denedim yine olmuyor!

ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM

2. merakettim
    Ecinni

merakettim Öpözel Üye :*

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    2.230
    Meslek:
    Ne iş olursa yaparım abi
    Yer:
    leşim ANKARA:)
    Banka:
    1.432 ÇTL
    Anakartla alakalı bir durum olabilir.Bios'da usb girişlerini aktif etmeyi dene.
    Bir diğer sebebi ise anakartının USB 2.0 desteğinin olmaması olabilir.Kısaca açıklamak gerekirse USB 1.1 saniyede 12 megabit veri iletişimi sağlar.USB 2.0 ise saniyede 480 megabit veri alışverişi sağlar.Bazı depolama aygıtları (flash bellek-CD/DVD rom gibi) yüksek performansda çalışması gerekir.USB 1.1'de bu performansı karşılayamadığından dolayı çalışmaz.

3. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.362
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.873 ÇTL
    Benimde başıma gelen bir durumdu. Olası ihtimalleri açıklamaya çalışayım.

Usb driverinde sorun vardır. Bu durumda diğer usb'den çalışan aygıtlar çalışsa bile flash diskiniz çalışmayabilir. Yeni bir USB driver yükleyin.

Flash diskinizde bulunan bir tür virsü nedeniyle antivirüs yazılımınız tanımayı deaktif edebilir. Virüs taraması yaptırın. En garantisi ise yakın bir yerde veya arkadaşlarınızda liünux, pardus vs işletim sistemi kurulu olan bir bilgisayara takıp virüs taraması yaptırın.

Diğer usb aygıtları sorunsuz çalışıyor mu? Eğer onlarda da sorun varsa zaten USB portunda sorun vardır.

4. aytech23

aytech23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    30
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Banka:
    0 ÇTL
    arkadaşım onu nasıl yapcam açıklama yaparmısın

5. aytech23

aytech23 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    30
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Banka:
    0 ÇTL
    usb portundada sorun yok öbür bilgisayarlarda çalışıo ama benim bilgisayarda çalışmıyor mp3 filan takınca usb portuna çalıor

Sayfayı Paylaş